Skocz do zawartości
Forum

Ręczne prostowanie macicy w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 11 tygodniu 2 dni i dr stwierdził, ze mam mocno odchylona tylną scianę macicy (tyłozgięcie). Zalecił przez 2 tygodnie branie 3 razy dziennie No-spę, chodzenie na czworaka i leżenie na brzuchu. Jeśli to nie pomoże to za 2 tygodnie dr chce wykonać mi ręczne prostowanie macicy. Słyszałam, że niesie to pewne zagrożenie. Boję się o swoje dziecko i chciałabym poznać opinie innych osób i czy ktoś był w podobnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Nie zgadzaj sie na to pod zadnym pozorem. Mialam tak robione poltora roku temu bo tez mam tylozgiecie. Zalezy jaki doktor moj mi nic nie naprostowal. Zaczalam krwawic i nas ratowali. Tydzien pozniej juz mimo lekow poronilam. Teraz jestem 2 raz w ciazy i sie na to nie zgodzilam. Wogole nie pozwalam sie juz nawet badac rekoma. Bo mi brzuch chcieli uciskac ostatnio zeby niby polozenie dziecka sprawdzic. Kazalam sobie usg zrobic skoro chca sprawdzic. Co do tylozgiecia w moim wypadku porod naturalny w gre nie w chodzi I juz jest zaplanowane cesarskie ciecie

Odnośnik do komentarza

u mnie porod sn jest nie możliwy bo po za tylozgieciem mam lozysko przodujące, ale fakt faktem tylozgiecie nie jest problemem i zwykle dzięki odpoczynkowi samo się to prostuje i ciaza w tym pomaga, za pare tygodni może być już wszystko ok, u mnie się nie naprostowalo, dalej mam mocne tylozgiecie, ale do porodu jeszcze 13 tygodni wiec hoho wszystko może się zmienić i nawet lozysko zmienić pozycje, poki co jest już plan cesarskiego ciecia . reczne prostowanie to tak jak pisza dziewczyny sredniowieczna metoda no ale jak się poprzednim razem zgodziłam to nie wiedziałam ze to cos zlego i wywoluje poronienie, polegalo to wlasnie na tym ze mi wlozyl reke, palce, sama do końca nie wiem, wiem tylko ze strasznie to bolało i cos tam ruszal, generalnie nazywa się to masazem szyjki macicy, teraz już nawet wiem ze taki masaz się wykonuje po terminie porodu żeby go wywolac,

Odnośnik do komentarza

Ja również miałam tyłozgięcie stwierdzone na pierwszej wizycie w ciąży. Lekarz poinformowała mnie, że nic się z tym nie robi i w niczym nie przeszkadza, a w trakcie ciąży samo się wyprostuje ;) uprzedziła mnie tylko, że może się to wiązać z bólami w podbrzuszu, więc żebym się nie zmartwiła.
Na ostatniej wizycie, w 14 tc stwierdziła, że już wszystko jest "prosto", żadnych bóli nie miałam :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v9n732fwnnmbk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...