Skocz do zawartości
Forum

Jaki preparat na rozstępy?


Rekomendowane odpowiedzi

Temat stary jak świat ;) Polecam wyszukiwarkę - jest sporo watków na ten temat https://parenting.pl/portal/szukaj?q=rozst%C4%99py+w+ci%C4%85%C5%BCy&type=forum
A poaz tym ruch, zróżnicowana dieta, dużo wody oraz to na co wpływu nie mamy: geny. Powstawanie rozstępów zalezy od ilości i jakości włókien kolagenowych w skórze, na to kremy nie pomogą. Znajoma sie smarowała różnymi specyfikami i nic. Ja w tej materii jestem szczęściarą - zbytnio się nie przejmowałam, a rozstepy pojawiły się dopiero po porodzie, po czym dość szybko wyblakły i zniknęły :)

Odnośnik do komentarza

Ja w pierwszej ciąży stosowałam krem ElastiQ oraz oliwkę dla dzieci najczęściej na mokrą skórę. Do tego masaże szorstką gąbką i peelingi, przytyłam 11kg i nie dorobiłam się rozstępów pomimo ogromnego brzucha, ale wszystko robiłam bardzo często:) teraz jestem w 5mcu II ciąży i mam znowu obsesje dbania o brzuch. Teraz moje zabiegi to: masaż szorstką gąbką, peelingi, oliwka na mokrą skórę, na noc brzuch smaruję olejem kokosowym lub olejem migdałowym. Od drugiego trymestru używam krem ElastiQ i bio oil. A w 1szym trymestrze używałam innego kremu ale nie pamiętam nazwy.. z rossmana coś. Mam nadzieję, że teraz też pomoże. Jeśli macie sprawdzone sposoby, może domowe to dajcie znać:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...