Skocz do zawartości
Forum

ból pleców w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Smarowanie moim zdaniem nie bardzo bo zdecydowana większość maści zawiera sile leki np ketonal. Ja w poprzedniej ciąży też strasznie okazało się że córka byla tak ułożona skośnie i calu czas bolala mnie lęka strona pleców. Ból. Trwal ok 2-3 mies. Okolo polowy 8 miesiąca ból przeszedł córka zmienila pozycje. Nie myślałam że można poczuć nagle taką ulgę

Odnośnik do komentarza

Justyna,nie wiem w jakiej pozycji spisz ale ja miala ma bardzo duzy problem ze znalezieniem wygodnej pozycji do spania bo wczesniej zawsze spalam na brzuchu. W koncu kolezanka plecila mi poduszke do spania tzw.rogal z firmy motherhood,oczywiscie sa tez z innych firm ale ja mialam ta. I dzieki temu spalam bardzo wygodnie i kregoslup mi odpoczywal,a bole plecow ustaly. Moze warto wybrobowac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja też miałam taką poduchę i polecam. Ale można też sobie poradzić śpiąc z inną, zwykłą (byle dużą i miękką) poduszką między nogami. A próbowałaś spać na czymś innym? Ja całą ciąże spędziłam na miękkim narożniku, nasz materac na łóżku mnie drażnił, wpijał się w ciało i też wszystko mnie bolało.

Odnośnik do komentarza

Justyna92
Dziękuję Ci bardzo za poradę niestety po pierwsze jest to dla mnie niestety zbyt duży wydatek, a po drugie śpiąc na boku (nawet z poduszka między nogami) budzę się cała połamana. Marzę tylko o tym, żeby w końcu polożyć się na brzuchu :(

Justyna ja też całe życie spalam na brzuchu i w ciąży dokąd się dało też na brzuchu. I powiem ci, że ta poducha-rogal to super sprawa. Całkiem na brzuchu się na niej spać nie da, ale cos zbliżonego już tak. Ja "górną" nogę przerzucałam aż za tę poduchę, ramieniem ją obejmowałam i tak sobie leżałam na bardziej przechylona do przodu niż bym leżała na boku, jednoczesnie brzucha nie ugniatalam.
Mam nadzieję, że wytłumaczyłam tak, że cokolwiek z mojego opisu rozumiesz ;)
Poszukaj na portalach ogłoszeniowych - można kupić używaną i wyprać. Albo popytaj wśród znajomych - a nuż ktoś ma do odstapienia za czekoladę albo drobną opłatę :)

Odnośnik do komentarza

Marzen@ dziękuję Ci bardzo za rady. Mniej więcej w taki sposób staram się spać. Podkładam sobie poduszkę między nogi i przechylam się tak jak Ty to opisałaś, ale kręgosłup i tak nie ma szansy odpocząć. W moim przypadku nic nie zastąpi położenia się plackiem na brzuchu, wiec myślę że ten rogal tez wiele nie da. Szkoda, że nie można smarować pleców żadną maścią rozgrzewająca czy typową przeciwbólową :/
W każdym razie dziękuję za dobre słowo, musze jakoś wytrzymać te 3 miesiące, które mi zostały. Życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...