Skocz do zawartości
Forum

Obowiazki domowe w ciazy


Rekomendowane odpowiedzi

Chcialam sie dowiedziec jak u was wyglada sytuacja w domu odnosnie sprzatania, gotowania, prania itd?
Oboje z mezem pracujemy. Ja jestem w 15 tygodniu ciazy. Przed ciaza bylo tak, ze wszystkimi obowiazkami obowiazkami domowymi dzielilismy sie mniej wiecej po polowie. Od kiedy zaszlam w ciaze maz sam zaproponowal, ze bedzie robil wiecej np sprzatal, odkurzal i jak zwykle zakupy, gotowanie mniej wiecej wspolnie. Do ok 13 tygodnia czulam sie wykonczona, zasypialam na stojaco i po pracy jedynie czasami gotowalam. Maz ciezko pracuje, jest rowniez zmeczony i chyba zaczyna sie denerwowac ze ma tyle obowiazkow. Widze, ze musze z nim o tym porozmawiac.
Chcialabym abyscie napisali jak to u was jest.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

U mnie maz pracuje a ja sie zajmuje domem. I od poczatku ciazy nie bylo taryfy ulgowej. Z tym ze ja mogłam np.pospac zanim maz z pracy przyjdzie. A tak pranie , sprzatanie, gotowanie , odwozenie dziecka do szkoly i pomoc w nauce bylo na mojej glowie. Teraz jestem w 33 tc i coraz wiecej odpoczywam ale dalej robie wszystko sama. Maz przez ten czas ogarnal mieszkanie z 3 razy :)
Jestes na poczatku ciazy wiec pewnie niedlugo ten pierwszy ospaly etap minie i bedziecie mogli znowu podzielic sie obowiazkami :)

http://emaluszki.pl/suwaczek8-20151007.jpg
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72025.png

Odnośnik do komentarza

Robię tyle na ile mi starcza sił. Mamy dwójkę małych dzieci, więc zajęć jest dużo. Od 6 tyg mam okropne wymioty i nudności plus codziennie migrena, na dobrą sprawę ledwie ogarnę dzieci. Z dawnego systemu: codziennie sprzątanie zostało przygotowanie dzieciom obiadu ;) porządki w weekend głównie mąż. Zakupy,1 jeśli dam radę rano, jak mam ciężki dzień to mąż, zwykle około 22 w nocy … podobnie kładzenie spać dzieci. Musiał to przejąć i przez ostanie 6 tyg może 3 razy wstałam mu pomóc, bo zwykle o tej porze umieram. Wszystko jest kwestią dogadania. Ciąża bywa różna i mój mąż wie, że nie wykorzystuje go. Jak dam radę to robię wszystko.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ...nie gniewajcie się ale pojadę dość ostro...Kobiety czasami poprostu przeginają...zgadzam się że ciąża jest sporym obciążeniem dla organizmu...ale bez przesady...na pewno nie jest chorobą która upoważniałaby nas do zrzucania wiekszości obowiązków na mężów / partnerów....Wszystko oczywiście zależy od okoliczności (zagrożona ciąża, ciężki dzień, jakieś bóle itp) i dogadania się...Może powiem najpierw trochę o sobie ...mam 45 lat i jestem w 18 tyg ciąży (piątej ciąży) nie powiem żebym zawsze była w dobrej formie...ale mam dwoje dzieci, duży dom, prowadze 2 sklepy, regularnie jeżdzę na giełde i do hurtownii po towar....i MUSZĘ to wszystko ogarnąć...mąż oczywiście mi pomaga...ale na pewno nie na tyle żeby sam padał na pysk...bo również pracuje zawodowo... Dajemy rade i jestem z tego dumna...ja zwyczajnie nie znosze sie nad sobą użalac...jak jest mi ciężko albo źle się czuje ...nie robię rzeczy które mogą poczekac...a jeśli MUSI byc coś zrobione i to pilnie a sama nie potrafie w danym momencie ...wtedy prosze męża...bo uważam że zawsze jest jakieś rozwiazanie....Moja zdanie: mimo zeizainteresowanie i pomoc ze strony męża się nam należą...szczególnie w ciąży...to ich też nie ma co za bardzo wykorzystywac....bo znienawidzą nas w tym własnie stanie...wszystko mądrze i z umuarem....Pozdrawiam

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72106.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie ja mam 14 msc córkę i jestem w 7 tc i w sumie w pierwszej ciąży było dogadzanie sobie przez co przytyłam aż 18 kg....urodziłam 5 tyg wcześniej...więc do 20 by doszło....Zobaczymy co teraz lekarz powie....ale chyba na oszczędzanie się nie mam szans...maż w pracy...a maluszek 14 msc sam żywioł :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...