Skocz do zawartości
Forum

Ciąża a sen


Rekomendowane odpowiedzi

Wywietrz pokój przed snem, nie opijaj się na noc żebyś nie musiała ciągle wstawac do toalety. Nie kładź się za wcześnie, bo obudzisz sie nad ranem i jedyne co Ci pozostanie to oczy w sufit. Jesli ucinasz sobie drzemki popołudniowe to zrezygnuj z nich. Wieczorną kąpiel tez przesun w czasie na wcześniejszą godzinę, zeby Cię to nie rozbudziło. Moze mleko przed snem np w formie kakaa, - tylko nie bezpośrednio przed nim bo nocne wizyty w toalecie Cię nie ominą. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza

no mi jescze jaksi czas temu melisa pomagala.... pilam pol szkalnki ok 15 a potem pol ok godziny przed snem ale z tego co wiem kazda ma inne godziny picia bo na nie kazdego dziala tak samo... no i zalezy jaka mocna

a mleko to najlepiej w czystej postaci...cieple..bez kakaa bo kakao pobudza....

a tak to jak kolezanka wyzej napisala...wywietrz pokoj....
mnie naprzyklad ciepla kapiel usypiala troche (pamietaj..nie za ciepla...no i max 15 minut siedzenia w wodzie), zanim pojdziesz spac zapal jakies spokojne swiatlo w pokoju... moze posluchaj jakiejs spokojnej muzyczki lub poczytaj np. ksiazke :)

Odnośnik do komentarza

Anikleo86
Hej! Dziewczyny, czy miałyście jakieś problemy ze snem w ciazy? Bo ja jestem w 5 miesiacu i od jakiegos tygodnia nie moge kompletnie spac. Krece sie z boku na bok i co chwile budze. Przed ciąża spałam czesto na brzuchu i teraz nie moge sie przyzwyczaic. Może umiecie jakos zaradzic? Z gory dzieki :flower2:

aha. ja tez przed ciaza spalam wiecznie na brzuchu ....

ale poduszki podlozone pod kolano, ewentualnie pod krzyz i przy piersiach bardzo mi pomogly.... do tej pory spie obrzucona poduszkami i juz nawet przez sen jak sie obracam to razem z nimi...chodz ostatnio klopoty ze snem wrocily..ale to chyba przez to oczekiwanie ze w kazdej chwili moze sie zaczac :)

Odnośnik do komentarza

lutka
Dobrze wiedzieć, że kakao pobudza :)

no tak... tak samo jak objesz sie czekolada na noc tak samo bedziesz miec problemy ze snem...

dlatego tez czesto lekarze przed usg polecaja zjesc cos slodkiego...najlepiej czekolade by lepiej dziecko sie ruszalo i tak samo w przypadkach gdy slabo sie czuje ruchy.....

aha zapomnialam o najwazniejszej zasadzie na noc : NIE OBJADAC SIE ZA BARDZO!!!! a jak pic to wode... po herbacie czesciej siusiu sie biega

Odnośnik do komentarza

NuSiAaa
lutka
Dobrze wiedzieć, że kakao pobudza :)

no tak... tak samo jak objesz sie czekolada na noc tak samo bedziesz miec problemy ze snem...

dlatego tez czesto lekarze przed usg polecaja zjesc cos slodkiego...najlepiej czekolade by lepiej dziecko sie ruszalo i tak samo w przypadkach gdy slabo sie czuje ruchy.....

aha zapomnialam o najwazniejszej zasadzie na noc : NIE OBJADAC SIE ZA BARDZO!!!! a jak pic to wode... po herbacie czesciej siusiu sie biega

Nusiu a Ty jeszcze nie po??jak sie czujesz?


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...