Skocz do zawartości
Forum

Magnez w ciąży


Gość Katarzyna Kołobrzeg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna Kołobrzeg

Drogie przyszłe mamy, oststanio byłam u lekarza i dowiedziałam się, że zapotrzebowanie kobiety w ciąży na magnez wzrasta o 50%. Piszę, bo może nie każda z Was zdaje sobie z tego sprawę.
najlepiej jeść orzeczy i pic kakao, ale gusta w ciaży są różne. Chciałąbym sie dowiedzieć czy któreś z Was używają suplementów diety z magnezem?

Odnośnik do komentarza

Ja w każdej ciąży brałam magnez. I chyba nie znam dziewczyny, która by go w tym szczególnym okresie nie brała.
Ginekolodzy wcześniej czy później go zalecają, bo wskazany jest też m.in. przy skurczach macicy, czy tzw. "stawianiu się brzucha".
Poza ciążą kilka razy łykałam magnez, gdy przez dłuższy czas byłam "wiecznie zmęczona", czy nerwowa z byle powodu ;), albo gdy czułam drganie mięśni albo powieki ;)
Przydatny jest magnez :)

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Ja w każdej ciąży brałam magnez. I chyba nie znam dziewczyny, która by go w tym szczególnym okresie nie brała.
Ginekolodzy wcześniej czy później go zalecają, bo potrzebny jest też m.in. przy skurczach macicy, czy tzw. "stawianiu się brzucha".
Poza ciążą kilka razy łykałam magnez, gdy przez dłuższy czas byłam "wiecznie zmęczona", czy nerwowa z byle powodu ;), albo gdy czułam drganie mięśni albo powieki ;)
Przydatny jest magnez :)

Do tej pory nie słyszałam, żeby kobiety musiały go suplementować. Żaden lekarz mi go nie zalecił, ani ja go nie brałam i nie biorę, bo nie widzę powodu. Zapotrzebowanie w ciąży wzrasta bodajże o 40 mg w mojej grupie wiekowej (z 310 na 350 chyba?). Jestem w stanie to sobie dostarczać dietą i badania moje tego dowodzą :] Wystarczy mądrze skomponować to co się je.

Trochę nie rozumiem (już tak poza ciążą) odruchu sięgania po tabletki jak nam czegoś brakuje, zamiast przyjrzenia się swojej diecie. Przecież po odstawieniu tych tabletek znów ten niedobór powróci, jak niczego w diecie nie zmienimy...

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

Mari zgadzam się z Tobą. Mi dzięki samej diecie podskoczyło żelazo. Ale z drugiej strony wiadomo, że teraz smak się zmienia i nie wszystko podchodzi ;)
Natomiast jak są braki i sprawa dotyczy ciąży, to nie brałabym suplementów, tylko leki. Przynajmniej wiadomo, że jest tam magnez... Chyba, że na wszelki wypadek, to dobre suple mogą być :P
A poziom magnezu w surowicy można sobie zawsze zmierzyć, żeby się bez sensu nie faszerować :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjghzjih2kk.png

Odnośnik do komentarza

Mari, sama nie jestem fanką tabletek (nie cierpię ich łykać) i propaguję zdrowe odżywianie (czytanie składu produktu na opakowaniach itd.), ale niestety czasem sama dieta nie wystarczy i może być konieczna suplementacja (mam na myśli leki). Nie mówię, że każdy tak ma, ale że może się zdarzyć.

Byledojutra, w ostatniej ciąży spadło mi żelazo jak nigdy w życiu, groziła mi transfuzja krwi. Wszystko przez to, że przy spadającej hemoglobinie uparłam się, że dietą ją podwyższę. Mimo super odżywiania bogatego w żelazo ona dalej spadała, co było dziwne. Ginekolog skierował mnie do hematologa i zostałam "zmuszona" do łykania tabletek z żelazem, bo okazało się, że poniżej pewnego poziomu hemoglobiny sama dieta nie starczy. To mi wytłumaczyła hematolog. Pokazała mi jakiś przelicznik gdzie 2 tabletki żelaza, to jak zjedzenie jednorazowo 3 kg wołowiny (czy jakoś tak), by uzyskać tę samą ilość żelaza to te 2 tabletki.
A potem odkryłam, że nie wchłaniałam żelaza przez zastrzyki, które brałam...

Tak więc różne są sytuacje i ja sama też musiałam zweryfikować moje poglądy.

Odnośnik do komentarza

Niektórzy ginekolodzy w ogóle nie polecają magnezu w ciąży, a potem są duże niedobory, drgają mięśnie i nie daj Boże, występują skurcze macicy. ja chodziłąm do jednego lekarza, a potem zmieniłam ginekologa, który stwierdził, że od 3 miesiąca powinnam systematycznie przyjmować magnez. Ja akurat też wybrałąm [reklama usunięta] i wszystko było ok. to samo z żelazem. I że tak pwiem nie była to wiodąca na rynku marka, która jest droższa, a inni mają to samo.
Dziewczyny, czasami warto porozmawiać z dwoma lekarzami, podpytać koleżanek, które już tą ciąże przeszły.

Odnośnik do komentarza

A ja uważam, że zamiast faszerować się zbędnymi suplementami i innymi produktami aptecznymi, lepiej zadbać o wartościową dietę uwzględniającą produkty których głównym składnikiem jest właśnie magnez. O takich produktach można przeczytać m.in. na https://podpowiadamy.pl/w-czym-jest-potas-i-magnez-produkty-zawierajace-magnez-i-potas/ które dostarczą organizmowi znacznie więcej wartości odżywczych, niż takie właśnie suplementy.

Odnośnik do komentarza

Hej wczoraj lekarz ginekolog robiący mi USG piersi (nie mój prowadzący ciążę) zalecił mi branie magnezu. Przeczytałam u Pana Tabletki, że najlepiej wchłania się chlorek wapnia, poleca tez mleczan i cytrynian magnezu i chyba będę szukać leków z takim składem, ale może jeszcze skonsultuję to branie z moja lekarką... Na pewno nie warto brać leków zawierających tlenek wapnia, bo ich wchłanialność jest znikoma.
Wg PTG powinnysmy stosować (albo dostarczać z posiłkami) zależnie od wskazań i sytuacji od 200-1000mg jonów magnezu na dobę czyli sporo. Dobre tabletki zaczynają się od 50 mg(sztuka).

Odnośnik do komentarza

w czasie ciąży wiele witamin jest niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka, trzeba o tym wiedzieć, ja łykam mama dha premium plus, który zawiera wszystko co potrzebuje dziecko, kwasy omega, jod, witaminę D no i kwas foliowy, MI w czasie ciąży nie wszystko podchodzi dlatego uważam, że uzupełnianie witamin to podstawa.

Odnośnik do komentarza

Ja brałam mama dha premium, w składzie jest kwas foliowy, kwasy omega, witamna D, magnez, wszystko co niezbędne, w czasie ciąży należy zadbać o prawidłową ilość witamin w organizmie, ale też wszystko z głową bo jak wyniki są dobre to wystarczy dosłownie kilka witamin potrzebnych do prawidłowego rozwoju dzidziusia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...