Skocz do zawartości
Forum

w oczekiwaniu na zdrowego malucha


Gość kar.iza

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zdania, że przy odpowiedniej diecie i dobrych wynikach morfologii suplementowanie jest zbędne, a nawet może być szkodliwe. Wyjątkiem jest kwas foliowy, żelazo przy anemii i DHA zwłaszcza, gdy je się mało ryb. Resztę powinna zapewnić różnorodna, bogata i zdrowa dieta. Dzięki temu dziecko dostaje najlepiej przyswajalne składniki i to w takich ilościach, które mu nie zaszkodzą. Dodatkowo dzieci na sztucznych witaminach rodzą się często znacznie większe, ale to nie jest z korzyścią ani dla mamy, ani dla dziecka.
Dlatego ja wolę korzystać z dobrodziejstw jesieni i pochłaniam owoce i warzywa oraz dobre mięsko :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbmg7yax8n37wh.png

Odnośnik do komentarza

pewnie i tak jak z badań wynika, że nic nie trzeba to nie jest to konieczne. Ja uważam , że zdrowa dieta i dodatkowe owoce i warzywa tylko mogą pomóc, tak samo jak tran , który wpływa na prawidłowy rozwój - nie jest to konieczne ale nie zaszkodzi :)

a zioła muszę pić, bo nic innego mi nie pomaga, a niektóre dni są na prawdę ciężkie, a lekami nie chcę się faszerować

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dy6f4pimp.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

od 4 tc brałam femibion 1, teraz femibion 2, wyniki w porządku, ale nie jem za duzo mięsa bo mnie odrzuca,wiec hemoglobina ledwo ledwo ponad dolną granicę i troche za mało płytek krwi, ale z tym walcze + zdrowa dieta, sokowirówka pracuje, a teraz szczególnie, kiedy jest sezon na jabłka, marchew, buraki - mniam :)

lekarze zalecają witaminy, wiec chyba wiedza najlepiej co jest dla nas dobre :)

Odnośnik do komentarza

mi się wydaje ze nie wszystko można pozyskac w diecie. zeby miec pewnosc, ze kazdego dnia dostarczamy odpowiednie ilości składników odzywczyhc, musiałabym planowac posiłki z kalendarzem i wyliczac wszystko.

wiadomo, ze nawet jesli nic nie beirzemy to nasze dzieci maja duze szanse urodzic sie zdrowe, ale ja biore swoje witaminy profilaktycznie, zeby zapobiec róznym powikłaniom i wzmocnic organizm malucha.

kar.izo - nie bój się tylko porozmawiaj ze swoim lekarzem, on zdecyduje czego Ci potrzeba, zaleznie od etapu na którym jestes.
ja brałam omegamed optima z dha z alg, kwasem foliowym, jodem, żelazem i witaminą D w ciąży a teraz biorę omegamed pregna dla mam karmiących z samym dha.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...