Skocz do zawartości
Forum

Odstawienie Duphastonu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny.
Wczoraj na wizycie kontrolnej moja gin zaleciła mi zmniejszyć dawkę Duphastonu do 1 tab na dobę i po 5 dniach zupełnie odstawić.
Bardzo się tego obawiam czy nic się nie stanie. Zaczęłam 13 tydzień a jest to moja 5 ciąża- 4 stracone.
Chciałam się dowiedzieć jakie były Wasze doświadczenia z odstawianiem duphastonu lub luteiny, kiedy odstawiałyście i czy po tym nie było niechcianych cyrków.
A może można brać go jeszcze kilka tyg dłużej tak dla pewności?
Ciąża póki co rozwija się książkowo. W 7 tyg były plamienia po luteinie i wtedy zamieniono mi na duphaston- wszystko minęło.

Proszę poradźcie.

//www.suwaczki.com/tickers/3jgxgzu3b3j2gka0.png

Odnośnik do komentarza

brałam Duphaston do 12 tygodnia i tez się panicznie bałam.... miesiąc stresu a co to będzie i czy nie stracę dzidzi (jedno poronienie już miałam)... ale powoli najpierw odstawiłam jedną dawkę a po tygodniu drugą - czyli tak samo jak ty Wadera i nic się nie stało.... więc spokojnie i zaufaj swojemu lekarzowi, jeśli miałby najmniejsze wątpliwości to by go nie odstawiał tylko nadal kazał go brać.
Tak jak Inaa wspomniała że łożysko przejmuje działanie duphastonu i tak jest..... dlatego odstawia się go w tym momencie.
Więc bądź spokojna choć wiem, że tak łatwo się mówi, tłumacz sobie, że będzie dobrze i na pewno będzie ok
Ja odstawiłam a ciąża nadal książkowo się rozwija i jestem w 23 tygodniu oczekując na córeczkę która w cudowny sposób daje o sobie znać :)
Trzymaj się i głowa do góry... pozytywne myślenie to połowa sukcesu :)

Odnośnik do komentarza

Czesc:) ja niestety duphaston biore od 6 tyg ciazy, mialam zagrozenie poronieniem.. i z tego co wiem bede go brala do min 30tyg bo się przy okazji okazało, że mam wadę macicy- nazywa się ona dwurożna. Z tego co mi lekarz powiedział, progesteron zawarty w tych tabletkach pomoże się mojej macicy rozluźnić dzięki czemu dziecko gdy będzie rosnąć będzie w stanie zrobić sobie miejsce. Aktualnie jestem w końcówce 21tyg i mam nadzieje, że może jednak uda się szybciej odstawić. Jak leżałam w szpitalu dziewczyny mo mówiły że też nic się nie działo jak odstawiły duphaston, czuły się tak jakby dalej go brały, więc nie martw się wszystko na pewno będzie dobrze. Lekarz wie co robi :):)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kyyng0nxq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9h00ct7ltb3wh.png

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalena 30

Jak lekarz mówi żeby odstawic to lepiej odstawic. Mozna zrobic badania krwi na poziom progesteronu. Ja brałam do 26 tyg ciazy, ale ze wzgledu na to, że sie bałam odstawic ;/;/ Lekarz mi powiedział, że za duzo hormonów może uszkodzic wątrobe. Więc odstawiłam, i dzięki BOgu nic sie nie dzieje złego.

Odnośnik do komentarza
Gość zagubiona

Cześć! :-) Od ponad 4 lat nie miesiączkuje w sposób naturalny i mniej więcej tyle trwa moje leczenie. Było to spowodowane zbyt małą ilością estrogenów i progesteronu mniej więcej przez rok leczyłam się estrofemem i duphastonem. Brałam je w odpowiednich dniach cyklu, najpierw estrofem id 5 dnia a następnie duphaston od 19 dnia przez tydzień. Po 6 miesiącach zostałam tylko na duphastonie i miesiączka pojawiała się od razu po ostatniej tabletce. Teraz był pierwszy cykl bez duphastonu i nie dostalam miesiączki. No i od tej pory ciągle się stresuje czy to ciąża. Dodam, że kochałam się z chłopakiem w tym czasie ale było to całkowicie bezpieczne, z prezerwatywa, 5 dni po rzekomej owulacji, a dodatkowo nie doszło do wytrysku. Lekarz kazał mi brać przez 10 dni ccastagnus i w 11 dniu od pierwszej tabletki dostałam coś co nie wiem czy powinnam nazwać okresem, jeśli tak to był bardzo skapy, brązowawy i zabarwiony krwią i trwało to 5 dni, do dziś. Wczoraj dodatkowo miałam klujacy, dość mocny ból podbrzusza. Nie mam takich objawów jak mdłości, apatia, ból piersi... miewam jednak dziwny posmak w ustach, jakby kwaśny lub słony.. Tyle się naczytalam o objawach ciąży że nie wiem czy coś mnie boli czy tylko mi się wydaje. lekarz powiedział (przez telefon) że to może być skutek zbyt wczesnego odstawienia duphastonu ale ja już sama nie wiem. Miewam też bóle krzyża co zazwyczaj wskazywało u mnie na zbliżający się okres. Czy to może być ciąża jednak? Czy po prostu organizm jeszcze nie działa tak jak powinien?

Odnośnik do komentarza
Gość MamaJakuba

Hej dziewczyny! Mam takie pytanie po jakim czasie od odstawienia Duphastonu mozna zrobic badanie poziomu progesteronu?
W pierwszej ciąży brałam luteine caly czas. Obecnie w drugiej ciąży mialam dużego krwiaka w 6 tygodniu ... w 10 już go nie bylo..i odstawiłam duphaston A w 12 dostałam krwawien i poraz kolejny musiałam go brać. Teraz jest 14 tydzień.. ginekolog kazał odstawić.. ale mam obawy ponieważ mam łożysko przodujace (wiem ze moze sie to zmienić)

Odnośnik do komentarza

Cześć, ja zażywałam luteinę (zamiennik duphastonu) do 13 tc, najpierw 3x1, po 10tc 2x1. Po ostatniej wizycie, dokładnie 3 dni po odstawieniu zaczął twardnieć mi brzuch, lekarz zalecił zażywać teraz 3x2. Nie wiem, czy to może być związane z odstawieniem, bo rozmawiałam z doktorem przez telefon, więc niewiele się dowiedziałam, ale w każdym razie wróciłam. :/
Jestem po stracie w 10tc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...