Skocz do zawartości
Forum

Torbiel jajnika a ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

otóż moje pierwsze USG spowodowało u mnie totalne załamanie.

Okazało się że na jajniku mam torbiel (5,6 cm) a w macicy (w lewym rogu) umiejscowiony jest malutki pęcherzyk ciążowy (3mm). Beta HCG przyrosty 20.08 - 116,9; 22.08 - 269,5; 25.08 - 1017.
Ostatnia miesiączka 20.07 - cykle 31 dniowe - owulacja była opóźniona i nastąpiła pod koniec cyklu.

Dostałam Duphast 3*1tab i mam się zgłosić za kilka dni do lekarza.

Proszę o informację czy któraś z Was miała podobną sytuację? Bardzo się obawiam tej torbieli.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam mniejszą (lekko ponad 2 cm),ginka nic z nią nie kazała robić-mówiła,że "to powinno się wchłonąć samo",a jeśli nie,to "będziemy się tym później zajmować".Zauważyła ją na pierwszej wizycie w 6 tc,przez kolejne dwie też torbiel była;ok 16 tc (wróciłam do swojego starego gina) zaczęła zanikać.Nie brałam żadnych leków,gin potwierdzil,że przy tak małej torbielce,nie przeszkadzającej dzidzi,nic się nie powinno dziać.Problem byłby,gdyby rosła lub była duża i zaczęła przeszkadzać dziecku-ale na to też mają sposoby.
Także głowy do góry dziewczyny,będzie dobrze! :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Dziś zrobiłam kolejne hcg i zobaczymy co się tam dzieje. Plusem jest to ze pecherzyk jest ewidentnie w macicy i ze wartości hcg ładnie rosną. Dziś na wieczór będę miała kolejne wieści. Odkąd wiem ze mam tą torbiel to ja " czuje" ale myślę że to bardziej w głowie wszystko tkwi. Nie mam żadnych plamien i czuje się dość dobrze.

Czas pokaże.
Jesteśmy w kontakcie.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny trzymaj kciuki aby wszystko było dobrze :-) ja miałam torbiel która się niestety nie chciała wchłonąć i ciągle rosła do tego stopnia ze w 18 TC osiągnęła 20 cm i miałam operacje, wszystko skończyło się dobrze dla mnie i dla mojego synka również :-) :-) :-) jakby ktoś miał jakieś pytania to piszcie na priv to chętnie pomoge bo wiem ile tu stresu ...

Odnośnik do komentarza
Gość karinaaaa

Witam . chciałam cos zapytać. Miałam torbiel jajnika 9cm x8cm. I miałam ja usuwana operacyjnie. Jajnik udało sie zostawić
.ale operacje miałam we wrzesniu i od tamtej pory moje miesiączki sa 2,3dni tylko i praktycznie koniec. Chciałam zapytać czy to normalne? Bo przed operacja jak torbieli nie było to było wszystko w porządku i okres miałam 5dni. I taki obfity a teraz mam raz duży a na drugi miesiąc juz mały .i trwa tylko 2, albo 3dni a potem to juz tylko końcówka mała. I niewiem co o tym myśleć.byłam na kontroli w listopadzie i lekarz mówił ze jest wporzadku . miala tak ktoras z was? Proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...