Skocz do zawartości
Forum

Badania w ciąży - na NFZ


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:)
Jak byłam w pierwszej ciąży(5 lat temu) żadne z tych badań nie przysługiwało w ramach NFZ. W drugiej ciąży(3 lata) robili tylko różyczkę. W tej ciąży chodzę prywatnie i do ginekologa i na badania krwi.Tak jak napisałaś te badania wyniosły 300 zł plus inne dodatkowe...to zdecydowanie za dużo...

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv8u69b5gwy6bs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44j7p2ln7nw.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpc9aw40ro.png

Odnośnik do komentarza

ja miałam wszystkie te badania w ramach NFZ plus hiv, kiła i jeszcze kilka innych. moja znajoma mówiła, że płaciła ponad 400 prywatnie. Ja chodzę na NFZ i wszystkie badania robię tam i jeśli mi wyskakują jakieś nagłe sprawy chodzę też prywatnie, tak raz na 2 miesiące teraz.

Odnośnik do komentarza

Niektóre przyszłe mamusie chodzą prywatnie i równolegle z nfz tylko po to,by dostać skierowanie na bezpłatne badania. Też tego próbowałam na początku ciąży, ale lekarz z nfz dałmi skierowanie na badania do konkretnej przychodni, która wyniki badań przesyła bezpośrednio do nich. Także nie dostałabym ich do ręki. Odpuściłam sobie takie dwutorowa chodzenie do gina, choć też mnie kwota przerażała. Ale nie musiałam robić wszystkich badań. Ja za te pierwsze zapłaciłam 150 zł. Udało mi się też trochę zaoszczędzić, bo podeszłam do lekarza rodzinnego z tym skierowaniem od gina i zapytałam czy nie mógłby mi wystawić skierowania na te badania, na które może internista. Nie robił z tym problemów. Te które mógł przepisał mi na swoje skierowanie, a za resztę musiałam zapłacić. Niewiele zaoszczędziłam, bo ok 40 zł, ale zawsze coś :)

Odnośnik do komentarza

Najlepiej iść do lekarzan an NFZ oni mają podpisana umowę z przychodnią i badania są za darmo. Nawet jeśli badań nie odbierzesz sama tylko lekarzowi są przekazywane to i tak musi wpisać wyniki badań do karty ciąży( więc wyniki nie znikną a swojej gin prywatnie wystarczy powiedzieć, że zrobiłaś na nfz badania), poza tym masz prawo skserować te badania.Więc to też jakieś wyjście. Originalł w karcie ciąży musisz mieć tylko z badania krwi - jaki masz RH

Odnośnik do komentarza

Tam gdzie byłam ksera dla pacjentów nie udostępniają, nawet za opłatą. Ale z tym by opierać się na wyniki wpisane w karcie - to jest dobry pomysł, nie pomyślałam :)
Teraz to już musztarda po obiedzie, ale innym się przyda :)

Odnośnik do komentarza

dziewczyny wszystkie te badania co wymienilas , przysługują z nominału , jesli idziesz na NFZ , to sa obowiazkowe, i dziwi mnie to ze chcecie placic i chodzic dodatkowo jeszcze , co prawda na NFZ sa tylko 3lub 4 badania usg , no ale pozostala opieka + badania wszystko obowiazkowe, ja mialam wizyty w zasadzie mam co mc , poniewaz wszystko jest ok, i nie bylo potrzeby czestszych wizyt, natomiast w sytuacji niepokojacej lub jka cos sie dzieje zawsze lekarz przyjmuje....
wiec po co wydawac bez sensu kase aby uslyszec to samo, albo zeby popatrzec w monitor na usg , im dziecko wieksze tym mniej widac :)) lepiej potem dobrze spożytkować te pieniadze :))
nie dajcie sie zwariowac dziewczyny, to tez jest moja pierwsza ciaza, i tez sie denerwuje, ale wlasnie na tym korzystaja prywatni lekarze :))
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3flw1l1gr5fju.png

http://www.suwaczki.com/tickers/o1489vvjln0aq3fs.png

Odnośnik do komentarza

Mnie do korzystania z prywatnego skłoniło właśnie to, że na każdej wizycie mam usg robione. Być może dzięki temu mogliśmy zacząć działać kiedy u naszego Maluszka było podejrzenie IUGR (niska masa urodzeniowa) - między główką maluszka a brzuszkiem była dość spora różnica, tydzień później potwierdziły to badania prenatalne. Dostałam zastrzyki i ewentualnie wchodził w grę pobyt w szpitalu gdyby nie pomogły. Nie wiem kiedy i czy w ogóle dowiedziałabym się o tym gdybym chodziła do lekarza z nfz. Uważam, że każdy lekarz przy każdej wizycie powinien usg robić dla pewności

Odnośnik do komentarza

Ja robiłam wszystkie badania na NFZ nie powiem tez jak robia mi badania to przesyłają bezposrednio do lekarza ale za kazdym razem na wizycie dostaje te badania do skserowania zebym miala do teczki do szpitala. A wiec wydaje mi sie cora ze nie powinni robic problemu jak im powiesz ze chcesz skserowac

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ja chodze na NFZ i w jednej przychodni miałam USG na kazdej wizycie a teraz mam co 4-5 tygodni a wiec zapraszam do mnie :D powiadaja ze nie zdrowo dla dziecka jak sie go tak czesto przeswietla :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

magalena3
Ja robiłam wszystkie badania na NFZ nie powiem tez jak robia mi badania to przesyłają bezposrednio do lekarza ale za kazdym razem na wizycie dostaje te badania do skserowania zebym miala do teczki do szpitala. A wiec wydaje mi sie cora ze nie powinni robic problemu jak im powiesz ze chcesz skserowac

Magdalena, teraz - jak już napisałam - musztarda po obiedzie, po za 2 tyg.mam termin. Ale w tej przychodni gdzie próbowałam się załapać na darmowe badania wyglądało to tak, że poszłam na pierwszą wizytę. Na pierwszej dostałam skierowanie bodajże tylko na mocz, morfologię i grupę krwi. I to było skierowanie do konkretnego laboratorium. Kiedy w laboratorium zapytałam kiedy mogę wyniki odebrać, to powiedzieli, że przesyłają je bezpośrednio do przychodni. Pytałam potem w przychodni o możliwość odebrania tych wyników, ew. skserowania. Babka mi powiedziała, że nie praktykują tego i jedyne co dostanę, to wpięty do karty wynik z grupy krwi. Niewykluczone, że trafiłam po prostu na taką przychodnię (t0 nie jest przychodnia, do której normalnie należę), nie neguję, że gdzie indziej by mi tego nie wydali. Po prostu nie pomyślała wtedy, żeby próbować gdzie indziej. Jak idę do siebie do internisty, to do ręki dostaję oryginały badań, mimo że robione są z nfz. Oni sobie je tylko skanują i w komputerze wszystko mają.

Odnośnik do komentarza

Ja chodziłam prywatnie.
Ceny bez przesady, bez tragedii. Jak się chce to można znaleźć w normalnych cenach ginekologów. No i ok, płacisz ale przynajmniej możesz wymagać od lekarza żeby ci wszystko dokładnie wytłumaczył i był miły a nie że przychodzisz i przepraszasz że żyjesz.
Mogę polecić fajnego lekarza, który przyjmuje w centrum Wrocławia, dr Michalik. http://ginekolog-michalik.pl na + że można się rejestrować online.

Odnośnik do komentarza
Gość kasencja415

Niestety, lekarze na NFZ w ogóle nie chcą wypisywać skierowań na tak ważne badania!!! Ja robiłam te badania prywatnie, ale nawet nie w szpitalu czy przychodni, ale z dojazdem pielęgniarki do domu. Tak czułam się bezpiecznie, a cena prawie taka sama. W Warszawie jest taka mozliwość, żeby zamowić badania krwi czy moczu do domu. Wszystkim zainteresowanym polecam Medtodoor.

Odnośnik do komentarza

Lekarze nfz przynajmniej tych ktorych znam na kazde z badan wypisuja skierowanie. Takie mam doświadczenia w dwoch miastach w pl w roznych wojewodztwach. Mam doświadczenie z 3 ciaz i wizyty i nfz j prywatnie. Jest tez spis dostępnych badan wykonywanych w ciazy na nfz ale to trzeba znalezc w necie. Z kolei odmowy wypisania skierowania od lekarza z nfz mozna zadac na pismie z podaniem uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Gość Masina

Dziewczyny, z doświadczenia Wam powiem, że nie zawsze warto polegać na nfz, wiadomo, jak z terminami itp. Ja się cieszę, że moją ciążę prowadziła dr n. med. Maria Magdalena Dresler z Multiclinic w Łodzi. Wszystkie badania robiono mi na miejscu, od ręki.

Odnośnik do komentarza

Ja wykonywałam. Polecam zapisać się do dobrej przychodni zdrowia, z dobrymi opinami. Nie wiem czy wiecie, ale wiele prywatnych przychodni ma podpisaną umowę na badania na fundusz:
http://i-medycyna.pl/jak-wybrac-przychodnie-zdrowia/

Z których można skorzystać.

Dużo zależy równiez od lekarza do jakiego chodzicie.Jedni chętniej przypisuja badania, drudzy już o wiele mniej chętnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...