Skocz do zawartości
Forum

Warto ćwiczyć w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny, czy któraś z Was próbowała jazdy na rowerze w ciąży? Jestem w 10 tygodniu i się zastanawiam, czy spróbować jakiejś lekkiej, spokojnej przejażdżki. Przeczytałam kilka artykułów i w pierwszym trymestrze zalecają, jeśli nie ma przeciwskazań zdrowotnych. Ciekawi mnie czy któraś z Was praktykowała? Chcę spróbować oczywiście z głową, po prostej drodze (ścieżka rowerowa), nie na upale i na spokojnie, żeby się dotlenić.

Odnośnik do komentarza

ja właśnie mam problem . od ponad roku chodzę na siłownie.. i teraz kupiłam karnecik w promocji na 3 miesięcy.. a tu bach :) 2 krechy.. no i czytam i czytam.. i zostaje mi rowerek albo bieżnia.. bo inne ćwiczenia przypominają jogę a ja nie lubię takich ćwiczeń,.. a no i oprócz tego mam zero sił i energii ;) więc wczoraj na bieżni i rowerku tak dałam "czadu" przez godzinę, że chyba nawet 100 kcal nie spaliłam :D
zastanawiam się nad ćwiczeniami na nogi,ale nie wiem czy można jakieś skłony/składy/na maszynach wykonywać i ćwiczyć.. to moja pierwsza ciąża od 2 lat starania.. więc chcę o nią dbać,ale nie chcę obrosnąć w tłuszcz i stracić tyle czasu treningów...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgej28ph6kmm4a.png

Odnośnik do komentarza

Ulla - potwierdzam. Ja jogę zaczęłam ćwiczyć jeszcze przed ciążą oraz kontynuuję ją w jej trakcie (oczywiście, z upływem tygodni zmieniają się ćwiczenia i możliwości ;)).
Oprócz plusów związanych z lepszą kondycją i samopoczuciem, ćwiczenia oddechowe faktycznie bardzo rozluźniają i uczą koncentracji, co podczas porodu może okazać się wyjątkowo przydatne :)

Odnośnik do komentarza

ja chodziłam na jogę na długo przed zajściem w ciążę, ale przestałam. mam nadzieję, że przypomną mi się wszystkie nawyki oddechowe przy porodzie :> pamiętam, że wszystkie zajęcia zaczynaliśmy i kończyliśmy ćwiczeniami oddechowymi.

jazda na rowerze w pierwszym trymestrze chyba nie powinna zaszkodzić dziecku. ja bardzo lubię rower i trochę mi brakuje wycieczek. wkrótce będziemy jeździć wszyscy razem :>

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...