Skocz do zawartości
Forum

Spanie tylko na jednym boku?


Gość lilibilli543

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lilibilli543

Śpię z poduszką kojcem i ona tworzy z tyłu pleców wałeczek dzięki któremu rzadko przewracam się na plecy, raczej mi się to nie zdarza,ale czy takie spanie tylko na lewym boku, bo w czasie snu przez tę poduszkę nie mam możliwości nieświadomie zmienić pozycji też nie jest szkodliwe? Pozycje zmieniam dopiero na prawy bok jak się obudzę i czuję,że pobolewa mnie lewa noga. Czy jest ok takie spanie na lewym boku bez mozliwości nieśwaidomego przekręcenia się i zmiany pozycji a zmianę robić jak się obudzę i czuję dyskomfort na lewym boku? Czy może chcąc dobrze, aby nie spać na wznak już zaszkodzilam dziecku i sobie?

Odnośnik do komentarza

Chej jesli twoja ciaza jest juz durza to spanie na wznak na pewno nie jest wskazane mnie moj maly po porstu dusil najlepiej jest spac na lewym boku i nie ukrywam ze dretwieje mi noga i biodro wtedy na chwile siadam albo na drugi bok ale tylko na chwile da sie wytrzymac u mnie jutro juz koniec bo ide rodzic

Odnośnik do komentarza
Gość lilibilli543

Dziewczyny właśnie mi o to chodzi, jak jest u was? Ja spię na lewym boku bo najlepszy , aż do momentu kiedy zaczyna mnie boleć noga, wtedy budzę się i zmieniam na prawy bok(to pomaga). Czy to normalne,że mnie boli ta noga, czy może za długo leżę na tym jednym boku, może powinnam go zmieniać profilaktycznie wcześniej, przed wystapieniem bólu? boje się,że może mieć to wpływ na dziecko?

Odnośnik do komentarza

to jest jakas paranoja z tym lewym bokiem ja od poczatku ciazy spie jak mi najwygodniej.. na lewym na prawym na plecach... no bo nie da sie kurcze na jednym boku cala noc wkoncu zlapie cie jakis bol ... czy skurcz... uwierz mi ze nic sie nie stanie ja mam za tydzien planowany porod i do teraz z moim dzieckiem nic sie nie stalo . to dlaczego mialoby sie cos stac z twoim dzieckiem gdy raz na jakis czas obrocisz sie na prawy bok czy na plecy?
ja czasami nieswiadomie wrecz przygniatam brzuch bo albo zbyt gwatlownie sie obroce albo poduszka przygniote wtedy dziecko albo sie budzi i dokazuje albo nic sie nie dzieje i spie..

http://suwaczki.maluchy.pl/li-67958.png
mój suwaczek

Odnośnik do komentarza

to już trzeci wątek w tym temacie na forum w ciągu ostatniego miesiąca, dwóch... w obliczu takich obaw, wszystkim dziewczynom polecam pogadać z lekarzem, który wszystko wyjaśni od strony "naukowej", naszej fizjologii, zagrożeń lub ich braku. wydaje mi się, że wiele z naszych obaw wynika z braku wiedzy o budowie i funkcjonowaniu naszego ciała. warto się tym zainteresować. może taka rozmowa Was uspokoi? nie wstydźmy się pytać.

Odnośnik do komentarza
Gość liliibilli543

Niestety ja mam takiego lekarza ktory nie jest skory do rozmow tlumaczenia. Bardzo zaluje ze go wczesniej nie zmienilam ale teraz to juz mi sie.nie oplaca bo jesrem juz w 33 tc. Na moje pytanie o.spanie na plecach powiedzial tylko ze.jest niewskazane bo moge przygniesc zyle i tyle w.temacie. Okej staram sie nie spac na.wznak a i tak dzis dwa razy sie na.nich obudzilam i nie pomogla poducha kojec ani dodatkowy jasiek pod prawym posladkiem . Martwie sie troche ze tak spiac a juz.naprawde zaawansowana ciaza w koncu zaszkodze.dziecku.

Odnośnik do komentarza

Ważne jest chyba, aby było wygodnie i żeby się wyspać. U mnie choćbym nie wiem jak chciała przespać noc na jednym boku, to i tak w końcu ląduje w jakiej dziwnej pozycji, częściowo na brzuchu, a częściowo na boku, tak przynajmniej się najczęściej budzę :), a jak jest w nocy, kto to wie :)

Odnośnik do komentarza

Powiem wam szczerze, że mnie to też zastanawia... w sumie z prawej strony niby biegnie główna tętnica i spanie na tym boku nie jest zalecane dlatego, żeby nie zmniejszać przepływu krwi... Ja ogólnie śpię na lewym boku, czasami na prawym, ale staram się kłaść tak, żeby lewą nogę położyć lekko zgiętą przed siebie i oprzeć się tym samym bardziej na przedniej czesci tego boku niż na bocznej, wtedy jest moim zdaniem lepiej i wygodniej :) Ogólnie jak poleżę chwilkę na prawym boku to i tak mnie zaczyna noga boleć, więc zaraz muszę zmienic pozycję :) Jakoś szczególnie się tym nie martwię, bo przez spanie na prawym boku dziecku nic się nie stanie, więc spokojnie, nie ma się co martwić na zapas.. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...