Skocz do zawartości
Forum

Małowodzie i niedrożność jelit - 21 tc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
W 21 tygodniu ciąży, podczas badań prenetarnych USG stwierdzono małowodzie (AFI 4) oraz hiperechogeniczny obraz jelit (jelita grubego) z rozdętymi pętami, co wskazuje na niedrożność jelit. Poza tym rozwój dziecka jest prawidłowy (wymiary i inne narządy). W 22 tc podczas kolejnego badania USG sytuacja nie uległa zmianie. Przyczyna małowodzia nie jest znana (brak infekcji: CRP mniej niż 1; pęcherz moczowy i nerki dziecka są ok, może mieć na to wpływ ta niedrożność jelit, ale to tylko przypuszczenie). Za 2 tygodnie mam kolejną wizytę kontrolną i jeśli sytuacja się nie poprawi zasugerowano wykonanie amnioinfuzji. Obawiam się komplikacji po tym zabiegu. Uświadomiono mnie, że może to spowodować przedwczesny poród. Obawiam się tym bardziej, że dziecko po porodzie będzie musiało przejść operację udrożnienia jelit, a jak taką operację zniósłby taki wcześniaczek?! Boję się o szanse dziecka na przeżycie w przypadku komplikacji po amnioinfuzji.
Bardzo proszę dziewczyny, które miały w ciąży problem z małowodziem w drugim trymestrze lub u ich dzieci także wykryto niedrożność jelit o opisanie swoich historii. Bardzo też proszę kobiety, u których wykonano amnioinfuzję o informację czy zabieg się powiódł bez komplikacji i czy pomógł ich dziecku. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi na moje pytania. Każda kobieta czekająca na dziecko, która dowiedziała się że "coś jest nie tak" , cokolwiek by to nie było, zrozumie strach i smutek innej kobiety w takiej sytuacji. Dlatego liczę bardzo, że mój wpis nie pozostanie bez odpowiedzi od tych kobiet, które mogą wnieść jakieś informację, dla mnie tak potrzebne.

Odnośnik do komentarza

bardzo trudna decyzja, nie wiem, co ci doradzić, będąc na twoim miejscu ja pojechałabym do Warszawy do Instytutu Matki i Dziecka i do szpitala przy ulicy Karowej na badania specjalistyczne, na porozmawianie z ekspertami, dodatkowe konsultacje. To są miejsca, które ratują wcześniaki nawet z 25 tygodnia ciąży, na pewno wykonują tam takie badania, które Tobie jest proponowane, bardzo mocno trzymam kciuki za Ciebie i życzę wszystkiego dobrego!!! ściskam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...