Skocz do zawartości
Forum

Konflikt serologiczny a druga ciąża


Gość mama B

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie odnosnie konfliktu serologicznego otóż Ja mam krew minusową a mój mąż dodatnia pierwszego synka urodziłam z krwią dodatnia do tego w 2 dobie życia stwierdzono u niego żółtaczke po czym 8 dób leżał pod lampami (fototerapia) . czy sa jakies mamy które tez miały podobną sytuacje i sa w ciąży po raz drugi lub już maja drugiego dzidziusia,jak wygląda bądz wyglądała opieka gdy byłyscie w ciąży.dodam jeszcze ze dostalam zastrzyk po porodzie z imunoglobulina.

Odnośnik do komentarza

Hej.
Ja mam też krew minusową a mąż dodatnią. Po pierwszym porodzie dostałam zastrzyk bo córa miała +. W drugiej ciąży robiłam chyba ze 3 razy badanie na przeciwciała ale było ok - po drugim porodzie też zastrzyk bo też córka miała +. Teraz jestem w 3 ciąży i lekarz zlecał mi badanie na przeciwciała tylko raz na początku- jeśli nie było w międzyczasie krwawień i poronienia między ciążami nie ma powodów do niepokoju.

Jeśli też nie miałaś poronienia między tymi ciążami to zastrzyk jest wystarczającym zabezpieczeniem.

Powiem Ci, że ja osobiście tym się w ogóle nie martwiłam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b82c3h0lgfyq6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a napiszcie jeszcze jaka macie dokładnie z mezem grupe krwi i jaka odziedziczyly Wasze dzieci i jaki jest odstep miedzy dzieciaczkami Waszymi:) ja mam grype ArhD minus maz zero rh plus a Nasz synek ma ArhD plus:) trzymam kciuki za pomyślne Wasze rozwiązania:)

Odnośnik do komentarza
Gość testymonia

wiedziałam właśnie, że to norma w jakichś zachodnich krajach. Dobrze że w ogóle u nas taka opcja istnieje, nawet jeżeli jest płatna. Możemy się przynajmniej w ten sposób ratować przed konfliktem, a to już coś

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...