Skocz do zawartości
Forum

Waga maluszka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem w 27 tygodniu ciąży. Wczoraj minął ostatni dzień26 tygodnia. Dwa dni temu byłam u swojego lekarza i stwierdził, że moja córeczka waży teraz 750 g. To bardzo dobry ginekolog-położnik i korzystam z kliniki dysponującej doskonałą aparaturą, więc o pomyłce nie może być mowy. Wydaje mi się, że to strasznie mało... Zapytany o to lekarz, widząc mój niepokój roześmiał się i powiedział, że to ani mało, ani dużo; że mała będzie po prostu drobna a poza tym ma sporo czasu na przyrost wagi. Czy któraś z wypowiadających się tu mam jest w podobnej sytuacji? Dodam, że jestem pewna tak daty ostatniej miesiączki, jak i zapłodnienia, więc termin mam określony prawidłowo. Zdaniem lekarzy dziecko dobrze się rozwija i jest zdrowe.

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zkab5te0m.png

Odnośnik do komentarza

Skoro lekarz twierdzi, ze nie ma powodu do niepokoju to się nie martw. Dzieci są różne, jedne rodzą się mniejsze, inne większe, dla każdego wieku są "widełki" wagi oraz trzeba przyjąć jakąś granicę błędu dla aparatu usg (zwykle 10%).
Jednak jeśli bardzo się niepokoisz waga swojego maluszka skonsultuj się z innym lekarzem, jakimś ginekologiem - specjalistą od usg ciążowych. Nawet najlepszy lekarz może sie pomylić, to tylko człowiek jak każdy inny.

Odnośnik do komentarza

Ale jeszcze każde usg określa błąd pomiaru. Np. ostatnio miałam, że Mały waży 2500g +/- 350 g, więc może ważyć 2150 lub 2850g. Wyniki z USG określają mniej więcej wagę, a nie można ich uznawać za jedyne prawdziwe i nieomylne. Także ja bym się nie przejmowała, skoro lekarz mówi, że jest OK to znaczy, że jest OK i tyle. Poza tym, ciężko określić kiedy dokładnie doszło do zapłodnienia, więc może w przypadku Meli30 zapłodnienie było później i wcale nie jest to 26 tydzień tylko np. 25.

Odnośnik do komentarza

to ja dam taki przyklad
moja mała w 27 tyg. miala szacowana wage na 1090 g.
a w 32 tyg. waga wyniosła 2787 g.
I badanie wykonywal ten sam lekarz a wiec wsio jest ok bo jednak trzeba przyjac wlasnie jak poprzedniczki pisaly jakis plus - minus
:)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Widzę, że ktoś "odświeżył" wątek, więc napiszę jak zakończyła się cała sprawa. Moja córeczka urodziła się w 39 tc z wagą 3100 g (miała 56 cm). Praktycznie do końca 8 miesiąca jej szacowana waga była na samym dole siatki centylowej. Przybrała dopiero w ostatnich tygodniach. Co do granicy błędu pomiaru przez USG, mój lekarz okazał się niezawodny - mała ważyła dokładnie tyle, ile określił dzień przed cc.

Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zkab5te0m.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...