Skocz do zawartości
Forum

Jak to jest z kartą ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
mam pytanie dot. karty ciąży.
Gdy dowiedziałam się, że jestem w ciązy, zgłosiłam się do swojej ginekolog, która przyjmuje w szpitalu. Założono mi kartę ciąży w 8. tygodniu (wiem, że to ważne, bo ponoć do 10. tygodnia trzeba założyć kartę ciąży, aby dostać becikowe).
Byłam na 3 wizytach, ale nie pasi mi niestety ta lekarz.
Umówiłam się na prywatną wizytę do ginekologa, który prowadził ciążę mojej koleżance.
I tu pytanie :)
Bo nie wpisał mi nic w tej karcie ciąży, że byłam czy coś. Czy ja muszę prowadzić tą kartę ciąży, jest ona niezbędna i musi mi tam coś wpisać, czy nie muszę jej dalej prowadzić skoro chodze prywatnie, a ważne, że została założona w 8. tygodniu?

Upominać się o wpisy, czy to bez znaczenia?

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Odnośnik do komentarza

Na początku także nie miałam wpisów co wizytę, tylko później jak zaczęłam robić zlecone badania. To lekarz mi wpisywał, poza tym myślę ze na koniec ciąży taki lekarz wystawi Ci zaświadczenie ze od którego tygodnia byłaś pod jego opieką i takie tam. Zależy chyba od lekarza, czy od miejscowości jakie mają wymagania. Im wyżej w ciązy byłam tym częsciej wpisywał mi wszystko w ta kartę.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wogzgl6oq.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja w pierwszej i w obecnej ciąży mam prowadzoną kartę ciąży. Karta jest ważna, ale nie z powodu becikowego. Powinnaś ją zawsze nosić przy sobie. Jeżeli np zasłabniesz na mieście, w pracy itp to lekarz z pogotowia będzie od razu na jej podstawie wiedział w którym jesteś tyg.ciąży, jakie masz wyniki, czy były powikłania itp.Poza tym w szpitalu przed porodem też będą chcieli od Ciebie kartę ciąży.
Jeżeli chodzi o becikowe to przynajmniej w roku 2012 (wtedy urodziłam pierwsze dziecko), trzeba było po porodzie pójść do lekarza prowadzącego i uzyskać od niego zaświadczenie, ze byłam pod opieką lekarza przed 10 tygodniem ciąży. I tak na marginesie ja kartę ciąży miałam założoną po 10 tygodniu zarówno w pierwszej ciąży jak i teraz.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie mam pojęcia. Ja lekarza nie zmieniałam. Ale najprościej chyba będzie zapytać tego obecnego, czy takie zaświadczenie Ci wystawi.
U mnie było jeszcze tak, że zaświadczenie chciałam wziąć przed porodem. Wiadomo, po porodzie nie ma na nic czasu. Ale lekarz nie chciał mi wystawić mówiąc, że póki nie ma na świecie tego dziecka to on zaświadczenia mi nie da, bo wszystko jeszcze możne się wydarzyć :-/ i kazał przyjść po porodzie. Na szczęście zaświadczenie może odebrać także ktoś z rodziny.

Odnośnik do komentarza

Avrill bedziesz musiala podac dochody swoje i twojego faceta nie wazne czy jestescie po slubie czy nie. Co do karty, ginekolog ta karte prowadzi ale ty ja ze soba nosisz (przynajmniej tak jest w Szczecinie,bo moze w innych miastach jest inaczej) .Lekarz wpisuje tam wage, wyniki badan,zalecenia, po urodzeniu dziecka musisz odebrac zaswiadczenie od ginekologa potrzebne do becikowego ja zeby dostac zaswiadczenie od lekarza musialam pokazac karte przebiegu ciazy. A te 1922zl to jest na jedna osobe wiec nie martw sie no chyba ze zarabiasz wiecej niz ok. 5800
Co do lekarzy innej specjalnosci musialabym miec wpisane cos jesli mialoby to wplyw na ciaze. U denstysty robiac zeby nie musialam miec zadnej pieczatki.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Elcia,tak,dzielisz to na 3 osoby:)mimo,że Np każą Ci przedstawić dokumenty o dochodach z roku poprzedniego,kiedy nawet dziecka nie planowałaś (przykład tylko:)
Nie denerwuj się tym,że nic o tym nie wiesz - na dobrą sprawę żadna z nas się na tym nie zna (chyba,że pracuje w ośrodku pomocy społecznej :)
Jakby co,to pytaj.Tylko poradzę,że co gmina,to inne zasady czasem,dlatego najlepiej zadzwonić sobie albo wybrać się do swojego ośrodka pomocy społecznej (i tak musisz stamtąd wziąć papiery do wypełnienia) i wypytać o wszystko.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny ja już sama nie wiem dokładie jak to jest z tym becikowym. Pierwszy raz poszłam do lekarza w 6 tygodniu i nie założył mi tej karty później w 8 tyg. też nie ale dał skierowanie na badania i powiedział żeby przyjść za 4 tygodnie dopiero jak przyszłam z wynikami czyli w 12 tygodniu założył mi kartę. Mam nadzieje że becikowe dostane bo słyszałam że karta musi być założona do 10 tygodnia ale w razie czego skseruje sobie z poradni dokumenty ze byłam już w 6 tygodniu mam nadzieje, że to wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...