Skocz do zawartości
Forum

Jak z tymi znieczuleniami w tracie porodu?


aniolmag

Rekomendowane odpowiedzi

Rodziłam tylko raz naturalnie. W momencie gdy ból był już nie do wytrzymania jak na moje kryteria położna powiedziała, że już za późno bo już jest pełne rozwarcie i zaczynamy przeć. Wiem, że kiedyś można było wykupić znieczulenie zewnątrz oponowe w moim szpitalu ale to się zmieniło bo ktoś rozkręcił aferę i teraz nie ma takiej możliwości a NFZ nie refunduje ( bynajmniej w woj. pomorskim). Z tego co pamiętam ze szkoły rodzenia położne ostrzegały przed zbyt szybkim lub pochopnym podawaniem znieczulenia bo może zwolnić lub całkiem zatrzymać akcję porodową.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b82c3h0lgfyq6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

u mnie to było tak ze pierwszy poród SN trwał 12 godzin bez znieczulenia i to było najdłuższe 12 godzin w moim życiu powiedziałam wtedy nigdy więcej dzieci życie napisało inny scenariusz przy drugim porodzie też SN poprosiłam o znieczulenie zewnątrz oponowe poród wspominam super bez bólu trwał ok 30 minut także ja polecam dodam jeszcze ze znieczulenie otrzymałam jak bóle zaczynały sie stawać nie do zniesienia

Odnośnik do komentarza

Ja rodziłam siłami natury.Byłam pierworódką i dałam radę bez znieczulenia.Ból niesamowity,ale dałam radę bez znieczulenia.Po tym jak urodziłam wprowadzili w szpitalu gaz rozweselający-słyszałam że jak się go za dużo nawdycha to potem jest trudno z położną współpracować.A także wprowadzili metodę TENS-rodząca ma przyklejone takie punkty do dolnej części pleców,są kabelki i przycisk,dzięki czemu rodząca sama za pomocą przycisku sama sobie zmniejsza ból porodowy.Podobno ta metoda jest dobra.

Odnośnik do komentarza

Do mnie kiedyś dotarła taka opinia ze to znieczulenie zewnątrz oponowe to hamuje akcje porodową i maluszek jest przez to otępiały. Także strach się bać, myślę ze będę robić wszystko żeby urodzić siłami natury, ale jak nie dam rady to w tedy będę błagać o cokolwiek:) Liczę po cichu ze lekarz i położne wiedzą co robić i dadzą to co jest jak najmniej szkodliwe dla maluszka, ale to też kwestia do dyskusji:)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wogzgl6oq.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...