Skocz do zawartości
Forum

Proszę pomóżcie - ból brzucha w ciąży


Gość zaniepokojona52

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaniepokojona52

Witam mam pytanie do kobiet doswiadczonych ... Otoz jestem w 10 tygodniu ciazy . do 9 tygodnia mialam nie ustanne mdlosci i bole brzucha...teraz mdlosci juz znikaja czasem czuje odtracenie do jedzenia a brzuch boli mnie wieczorami az do rana. tak przez caly dzien jest ok . piersi na przemian czasem bardzo bola czasem tylko przy mocniejszym dotknieciu poza tym mam caly czas ta wydzieline z pochwy ... nie jakies straszne ilosci ale jednak jest nie zdarzylam zauwazyc krwi itp. martwie sie poniewaz wszystko ustepuje juz sie przyzwyczailam do bolu co bylo dla mnie oznaka ze z malenstwem wszystko ok. Teraz czy aby napewno jest ok ? Gdy wszystko powoli ustepuje w 10 tyg?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie ma co sie stresowac. Mdlosci ustepuja gdzies ok 12 tyg bo poziom beta hcg zaczyna spadac, wiec raczej ten 10 tydz zaliczy sie do ok jeszcze zal jak liczysz tyg.od zaplodnienia czy od ostatniej miesiaczki. Ja mialam mdlosci potworne i nagle przeszly jak reka odjal i wszystko jest ok. Mimo wszystko skoro spedza Ci to sen z powiek umowilabym sie na wizyte. Zawsze to Cie uspokoi, lub bedzie mozna zadzialac. Pozdr i zycze spokoju bo teraz stres na pewno nie jest Ci potrzebny.

Odnośnik do komentarza

Tak jak koleżanka wyżej napisała nie ma czym się martwić. Ja miałam odwrotnie z mdłościami. Na początku nie miałam ich wcale a później gdzieś w 8 tyg pojawiły się nagle. Na jedzenie nie mogłam nawet patrzeć zmuszałam się do zjedzenia chociaż jednej kanapki. Po 2 tyg czyli w 10 tc ustały z dnia na dzień. Co do bólu piersi miałam dokładnie tak samo raz bolały a raz nie. Wszystko było ok i teraz jestem w 27 tc :) . Oczywiście dla pewności możesz zgłosić to do lekarza ponieważ każda ciąża jest inna. Pozdrawiam :)

http://www.suwaczek.pl/cache/a4f8c45232.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdv5l3o2tv5.png]Tekst linka[/url][url=

Odnośnik do komentarza
Gość zaniepokojona52

ja mam wizyte dopiero w poniedzialek ... juz mnie cala z nerwow az trzesie...
ale wlasnie niedawno dostalam ataku nudnosci wiec moze jest nadzieja... poza tym brzuch zaczal mnie pobolewac jak na miesiaczke dziwi mnie jednak to ze teraz nocami boli a za dnia raz na jakis czas... wczesniej przez dwa miesiace bolal nieustannie , i nudnosci codziennie teraz powoli wszystko zanika...
aczkolwiek w tej chwili na nowo wrocili nudnosci i na jedzenie spojrzec nie umiem tak poza tym mam inne objawy ciazy...
a i mam problem z wyproznieniem sie od 4 dni nie wiem co robic jem jablka , pije wode , soki , mleko ...
a boje sie poniewaz ostatnio mialam ciezki czas ciagle plakalam przez mojego meza i tak bylam nerwowa...

Odnośnik do komentarza

Lepiej to skonsultować z ginekologiem.Ja też miałam bóle brzucha,podbrzusza i okazało się że cały zarodek się odkleja.To był ósmy tydz.Brałam leki na podtrzymanie-luteine.A plamienia mi przy tym nie towarzyszyły.Wiesz lepiej to zbadać i być spokojnym niż się zamartwiać co też źle wpływa na płód.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem w 11 tygodniu i od kilku dni mdłości znacznie mi się zmniejszyły więc nie jest powiedziane, że muszą trwać dokładnie 3 miesiące- u każdej kobiety jest inaczej. Ból brzucha nie jest pożądany - jeśli pojawiła się krew moim zdaniem mogłabyś podjechać dla spokoju do lekarza. Może masz za niski poziom progesteronu i wystarczy brać luteinę lub duphaston. Bądź dobrej myśli. Ps. może plamisz z nerwów? To bardzo możliwe jak piszesz, że się trzęsiesz to tez nie jest bez znaczenia.
pozdrawiam serdecznie

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b82c3h0lgfyq6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Gosia

U mojego prawie 5 letniego synka pojawiły się jakiś czas temu poważne bóle brzuche, a lekarze nic nie wykrywali, powiedzieli że powinno przejść z czasem i żeby podawać leki, mały brał leki ale do końca to nie dawało rezultatów bo takie bóle były ogromne... dołożyliśmy z mężem do tego parę trików domowych, jak np; kminek z rumiankiem i wywar, tak jak tutaj; http://www.biomedical.pl/zdrowie/domowe-sposoby-na-bol-zoladka-3496.html i w rezultacie w połączeniu sił mały przetrwał ładnych parę dni z bólami, sama nie wiem co to było jeszcze ale badania nic nie wykazały, może pewnie jakiś wirus..

Odnośnik do komentarza

Powodów może być wiele. Niemniej polecam zrobić sobie badanie na helicobacter pylori. Czy aby nie masz wrzodów. Jest to wbrew pozorom bardzo częsta i popularna choroba, a wiele osób nawet sobie nie zdaje sprawy z tego,że to własnie ma.
Na stronie są opisane objawy wrzodów:
http://chorobawrzodowa.net.pl/wrzody/wrzody-zoladka/

Może byc to własnie taki ból.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...