Skocz do zawartości
Forum

Objawy


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy mogę być w ciąży. Moje ostatnie dwie miesiączki były w terminie 19 sierpnia i 15 września. Pomiędzy jedną a drugą robiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Dni płodne mam dopiero teraz, a od mniej więcej tygodnia boli mnie podbrzusze jak gdyby na miesiączkę, mam bolesne sutki i przy nacisku wypływa z nich żółtawy płyn. Czy mimo negatywnego wyniku i miesiączki, która przebiegła normalnie, mogę być w ciąży ? Jeśli nie, to co może być przyczyną podanych objawów? Nie mogę pójść do lekarza na razie, gdyż od niedawna mieszkam za granicą i nie mam jeszcze ubezpieczenia. Prywatnie nie wchodzi w grę ...

Odnośnik do komentarza

Witam,
Przedstawie ci moja sytuacje ja ostatnia miesiaczke mialam 12 sierpnia we wrzesniu juz kolejnej nie dostalam wczoraj sie okazalo ze jutro zaczynam 7 tyg ciazy..Objawy to nudnosci , sennosc , bole podbrzusza rzeczywiscie jak na miesiaczke ale czasem silniejsze , klucie w brzuchu i tradycyjnie bol piersi.
Mysle ze zoltawy plyn o ktorym piszesz nie jest zadnym z objawow ciazy poza tym skoro mialas miesiaczke we wrzesniu to znaczy ze nie jestes w ciazy ale tez roznie bywa..Zrob test raz jeszcze rano ..

Odnośnik do komentarza

Siara w piersiach pojawia się w 5 mc, więc nie jest nigdy objawem wczesnej ciąży. Ból w podbrzuszu może występować także podczas owulacji. Możliwe też, że coś się dzieje, ale trudno zgadnąć. Tak na prawdę jeśli objawy, o których piszesz nie ustąpią w krótkim czasie powinnaś skonsultować się z lekarzem. Za granicą obowiązuje cię polskie ubezpieczenie, przynajmniej w krajach UE na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez NFZ.
Co do robienia testów między miesiączkami to nie ma sensu, testy wykonuje się najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki, wcześniejsze wykonanie nie jest miarodajne.

Odnośnik do komentarza

to chyba mało prawdopodobne jesli normalnie miałaś miesiączkę.Ja pierwsze objawy ciąży miałam około 5-6 tc i to były obolałe i tkliwe piersi i mleczne upławy-zaczęłam wtedy brać osłonowo lactovaginal i oczywiście folik-choć jego powinno się przyjmować znacznie wcześniej-jakieś 3 m-ce przed zajściem w ciążę.Tyle że moja nie była planowana. Później doszło ogólne zmęczenie i senność.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...