Skocz do zawartości
Forum

Czym się sugerujecie przy nadaniu imienia dla dziecka?


Rekomendowane odpowiedzi

Wybór imienia dla dziecka to nie jest łatwa sprawa dla rodziców. Czym się sugerujecie przy wyborze imienia? Dajecie imiona po osobach dla Was ważnych czy po prostu dlatego, że jakieś imię bardzo Wam się podoba lub że ma ładne zdrobnienie? Czy zastanawiacie się, czy dziecko będzie lubiło swoje imię, czy wśród rówieśników będzie się z nim czuło dobrze? Zapraszam do dyskusji!

Odnośnik do komentarza

My postawiliśmy na imiona zaczynające się od tych samych liter co moje i męża. To było kryterium nr 1. A później na takie które brzmi ładnie i dla dziecka i dla nastolatki/a i 25-latki/a rozpoczynającego karierę zawodową i dla kobiety/mężczyzny w sile wieku :) Szczególną preferencję mamy dla imion z naszego pokolenia: Ania, Agnieszka, Małgosia, Agata, Tomek, Michał, Jacek, Maciek.

Odnośnik do komentarza

Tak niektóre imiona do nazwiska nie pasują Ale tak bardziej mówię o tych zagranicznych imionach ...
Imię synka wybrał tatuś a ja imię dla córeczki ja .
Synkowi chciałam dać jeszcze na drugie imię po dziadku bo tego dnia co się urodził imię to w kalendarzu było Ale mąż się uwziął po co dwa imiona bla bla bla i zostaliśmy przy jednym

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

My przede wszystkim kierujemy się tym czy w ogóle nam się podoba (a to wcale nie jest takie proste, żeby podobało się obojgu z nas:)). Po drugie, może to zabrzmi dziwnie, ale charakterystyką imienia. Bierzemy też pod uwagę, czy dane imię nie jest zbyt popularne wśród obecnych i przyszłych maluszków. Co do dwojga imion, to ja jestem na nie (bo sama mam podwójne i uważam to za niepotrzebny kłopot). Jednak w przypadku chłopca mojemu narzeczonu zależy na nadaniu drugiego imienia po dziadku, więc idę na kompromis :)

Odnośnik do komentarza

Mnie zawsze podobały się długie imiona, mam długie nazwisko i imię ale nie jest wpisane w dowód drobnym maczkiem ;) Natomiast tatuś dzidziusia upiera się przy imieniu krótkim które mi się nie podoba, nie wiem jak się dogadamy, na pewno będzie łatwiej kiedy będzie znana płeć maleństwa :) Na pewno nie sugeruję się modą, imiona które są obecnie najpopularniejsze odpadły w pierwszej rundzie ;) Bardzo podoba mi się imię Bruno dla chłopca, tak nazywa się mój ulubiony wujek zza oceanu, niestety zrzedła mi ostatnio mina kiedy byliśmy na wycieczce i pewna para zwracała się tak do psa...

Odnośnik do komentarza

Imię musi podobać się nam obojgu. Ja lubię imiona, które dobrze brzmią zarówno w pełnej formie, jak i zdrobnione. Nie może być dziwaczne czy ośmieszające.
O rankingach popularności imion dowiedziałam się dopiero po urodzeniu córki, w ogóle na nie nie zwracałam uwagi podczas wyboru imienia. Gdybym powiedziała mężowi, że nie nadam imienia bo jest zbyt popularne to zabiłby mnie śmiechem ;) A tak w ogóle nie bardzo rozumiem co niektórzy mają z tą popularnością. Nawet nr 1 na liście to około 5-6 % dzieci danej płci urodzonych w roczniku, czyli statystycznie co 30-40 dziecko na podwórku może mieć takie samo imię. Tak dużo? Serio? O niepowtarzalności decyduje osobowość, a nie imię. Poza tym to co dziś jest oryginalne za 5 lat może być nudne i oklepane ;) 10 lat temu nie uświadczył Lenki, dziś jest nr 1

Odnośnik do komentarza

A dla mnie bardzo ważne było, żeby imię nie było popularne, bo sama mam imię popularne w czasach mojego dzieciństwa i w podstawówce w mojej klasie było jeszcze 5 moich imienniczek. Miałam nerwicę kiedy pani wybierała osobę do odpowiedzi i prawie zawał serca kiedy wymieniała moje imię. Poza tym irytujące jest jak matka woła dziecko i odwraca się kilkoro dzieci (irytujące głównie dla tych dzieci, bo nigdy nie wiedzą czy o nie chodzi). U dziecka koleżanki w przedszkolu jest w grupie 7 Julek...
Oczywiście imię musi się podobać obojgu rodzicom i to jest najważniejsze. Zwracałam tez uwagę na znaczenie imienia, bo np. nie byłabym w stanie nazwać dziecka tak samo jak wadę genetyczną polegającą na braku kończyn (amelia).

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

rzeczywiście z tą popularnością imienia to może tak właśnie być..że w szkole dziecko ma więcej stresu na lekcji,,.poza tym warto też powiedzieć rodzinie, o jakim imieniu się myśli - wtedy wiadomo jakie może wywołać ono rekacje i skojarzenia, moja znajoma nazwała dziecko Magda i wszyscy się dziwili, że jest to osobne imię, a nie skrót od Magdalena, potem dziecko musi się tłumaczyć...

Odnośnik do komentarza

My nie dobieraliśmy do nazwiska, bo to bez sensu. Do naszego nazwiska żadne nie pasuje. Straliśmy się wybrać imię które nie jest ani modne, ani zbyt popularne. Zadne Kubusie, Staszki, Antki, Tymki czy Jasie, bo co 2 dziecko ma takie imię.

Odnośnik do komentarza

katia2902
A dla mnie bardzo ważne było, żeby imię nie było popularne, bo sama mam imię popularne w czasach mojego dzieciństwa i w podstawówce w mojej klasie było jeszcze 5 moich imienniczek. Miałam nerwicę kiedy pani wybierała osobę do odpowiedzi i prawie zawał serca kiedy wymieniała moje imię. Poza tym irytujące jest jak matka woła dziecko i odwraca się kilkoro dzieci (irytujące głównie dla tych dzieci, bo nigdy nie wiedzą czy o nie chodzi). U dziecka koleżanki w przedszkolu jest w grupie 7 Julek...
Oczywiście imię musi się podobać obojgu rodzicom i to jest najważniejsze. Zwracałam tez uwagę na znaczenie imienia, bo np. nie byłabym w stanie nazwać dziecka tak samo jak wadę genetyczną polegającą na braku kończyn (amelia).

Nawet nie wiedziałam że to i takie określenie jest na tą wadę

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...