Skocz do zawartości
Forum

Standard postępowania z noworodkiem po porodzie


Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie Ulla, ja idę do szpitala, gdzie zawsze są miejsca dla rodzących i po cc wychodzi się dopiero po zdjęciu szwów, a dzieci są badane bardzo dokładnie, czesto też już mają podany antybiotyk i kontroluje się im wiele rzeczy, z jednej strony dobrze, ale z drugiej sam szpital jest dla mnie miejscem stresującym, więc chciałabym go opuścić jak najszybciej...

Odnośnik do komentarza

standard opieki Standard opieki okołoporodowej - Strona internetowa Fundacji Rodzić po Ludzku Noworodek pacjentem - Strona internetowa Fundacji Rodzić po Ludzku
tego możesz wymagać-domać i tak powinno być w każdym szpitalu ale w życiu jak w życiu i każdy szpital tworzy sobie swoje ramy. no ale będąc świadoma swoich praw możesz sie wyegzekfować rzeczy z tych artykułów podanych wyżej

Odnośnik do komentarza

Przeczytałam linka i się uśmiałam... Nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością... Oto kilka sprzeczności:
1. Podczas opieki w ciąży, razem z lekarzem/położną powinnaś ustalić „plan opieki prenatalnej" oraz „plan porodu" - plan porodu wypisywałam dzień po porodzie :)
2. Interwencje medyczne w poród fizjologiczny są czymś absolutnie normalnym, choć mnie spytano, czy chcę urodzić szybko (czyli przebijamy pęcherz, dajemy oksytocynę) czy normalnie (czyli męczymy się ile będzie trzeba).
3. Przez cały okres porodu możesz spożywać przejrzyste płyny - nie można
4. W 2. okresie porodu możesz przyjąć dowolną, wygodną dla Ciebie pozycję (także wertykalną) - do fazy partej służył fotel ginekologiczny i nie było innej możliwości.
5. Nieprzerwany kontakt z matką „skóra do skóry" powinien trwać co najmniej dwie godziny po porodzie - chyba max 10 minut :)
6. W ciągu pierwszych 12 godzin życia noworodka dokładne badanie dziecka powinien przeprowadzić lekarz neonatolog lub lekarz pediatra, w obecności matki - bardzo zabawne...
7. Standard podkreśla znaczenie odpowiedniego wsparcia matki w zakresie laktacji - zero wsparcia i zainteresowania nawet jeśli występują poważne problemy...
8. Wbrew standardom wszystkie noworodki były pojone wodą z glukozą i mlekiem modyfikowanym i miały podawane smoczki.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Raczej nie polecam prób egzekwowania tych standardów, bo skończy się to kłótniami i niechęcią personelu, no chyba że wybitnie przeginają i ma to duży wpływ na bezpieczeństwo i jakość porodu. Jeśli się z nimi współpracuje i nie oponuje za bardzo, to efekt jest lepszy.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

moja siostra rodziła w lipcu i też byłam zaskoczona podawaniem glukozy...była po cc, więc na początku było to dobre rozwiązanie, ale dziecko szybko przyzwyczaiło się do glukozy i potem nie chciało piersi, musiała polewać glukozą brodawki, zeby chciała pierś..teraz już jest w porządku, ale miała sporo stresu po porodzie właśnie z powodu glukozy...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...