Skocz do zawartości
Forum

Czy to czop śluzowy?


Rekomendowane odpowiedzi

hej kobietki, ja mam do was takie pytanie. jestem w ciazy pierwszy raz. dlugo sie staralismy poniewaz nie moglam zajsc w ciaze z powodow zdrowotnych. wszystko bylo ok ale w 19 tyg dopadla mnie grypa zoladkowa,naszczescie nie byla taka straszna tylko biegunka caly dzien, zglosilam sie do szpitala, podlaczyli do kroplowki pod obserwacja na drugi dzien do domu bo bylo ok. zaczelam jednak miec bole na samym dole brzucha,na wysokosci gdzie konczy sie wzgorek lonowy. nie skorcze tylko bole. poszlamd o szpitala zbadali, zrobili usg i nic nie bylo. zatrzymali na dobe w szpitalu i poszlam do domu. po 3 dniach zaczelam krwawic swieza krwia, wrocilam do szpitala, mialam krwawienie przez ok 24 godz, zbadali i wszystko bylo ok. wyszlam do domu. To bylo w sobote w nocy jak krwawienie sie pojawilo.podejrzewano infekcje ukl moczowego i bylam na antybiotyku kilka dni. powiedzieli,ze to krwawienie moze miec z tym zwiazek. w niedziele przestalo, wyszlam ze szpitala w pniedzialek.wszystko niby bylo ok. w srode i czawrtek nie mialam boli i zadnego plamienia.poniewaz juz sie dobrze czulam postanowilam po pponad tyg lezenia w lozku przejsc sie na spacer. po 15 min wolnego spaceru zaczelam miec bole jak przy okresie, wrocilam do domu i znowy sluz z krwia. wrocilam do szpitala w sobote. krwawienie bylo do poniedzialku. jednak wygladalo to bardziej jak wlasnie z opisow wynika na czop sluzowy z domieszka krwi, to nie byla sama krew. zrobili mi usg jeszcze raz, lozysko w porzadku, brak sladow krwi w macicy i mieszy lozyskiem a sciana macicy. od niedzieli nie mam krwawienia ale raz czasem 2 razy dziennie na papierze mam niewielkiej wilekosci sluz o kolorze zoltawo-brazowawym przypominajacy czop. czytalam ze czop odchodzi na raty przed porodem,ale czytalam tez ze moze w trakcie ciazy,czop sie regenruje. jestem teraz w 21 tygodniu i juz sama nie wiem co mam o tym wszystkim myslec. nie mam skorczy ale tylko lekkie bole uczucie napiecia przy pachwinie i na linii wzgorka lonowego. czy ktoras z was tez miala do czynienia z czyms takim? wiem,ze pewnie mi poradzice isc do lekarza ale jak juz wspomnialam dopiero co wyszlam ze szpitala, po badaniach lekarze stwierdzili ze z dziecko jest 100 zdrowe, prawidolowo sie rozwija, nic zlego usg ani krew nie wykazaly,szyjka twarda,nie skraca sie,zamknieta. powiedzieli,ze tak sie zdaza i tak naprawde lekarze nie znaja odpowiedzi czemu niektore kobiety krwawia i maja bole.

Co wy na to? czy to mozliwe ze kawalki czopu moga mi odchodzic i wcale nie oznacza to ze moge niedlugo rodzic?

Odnośnik do komentarza

cheeky13 Ja będąc w dwóch ciążach nie wiedziałam co to czop śluzowy bo go nigdy nie widziałam ;) W trzeciej ciąży w ok. 34 tyg ciąży ujrzałam również coś podobnego do czopu. Naczytałam się na necie, że po odejściu czopu poród zazwyczaj rozpoczyna się po 3 tyg. Głupie to to. Ja urodziłam w prawie 41 tygodniu. Do tego momentu coś tam się działo, ale nie było nic panikującego. Zaufaj swojemu organizmowi. Jeśli będziesz czuła się nie pewnie jedź po prostu do lekarza, i co z tego, że dopiero wróciłaś. Moim zdaniem na razie obserwuj swoje ciało.

Będzie dobrze!!

Życzę wszystkiego dobrego :D

Kacperek:love: 02.10.2012 godz.23:35 3200g, 56cm:love:
19.10.2012 3900g, 58cm
04.12.2012 5600g, 62cm
15.01.2013 6300g, 65cm

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6e6yd4anvaqre.png
http://www.suwaczki.com/tickers/l22nuay32jj38nva.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4p5btv58no.png
http://s8.suwaczek.com/20100619580114.png

Odnośnik do komentarza

cheeky13 w pierwszej ciąży czop mi odszedł na tydzień przed porodem. Szyjki już wtedy zaczęła się rozwierać. Nie był wcale podbarwiony krwią. Po prostu to był gęsty śluz.
Na chłopski rozum biorąc- czop odchodzi, gdy szyjki już nie ma i zaczyna się rozwierać. Skora Twoja szyjka ma się dobrze, jest długa, twarda to niby jakby miał wyjść czop?

Skontaktuj się najlepiej ze swoim ginekologiem, bo z tego co opisałaś ciąża książkowo nie przebiega.

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=klz9zbmhoxtthaf0
30.09.2009- dwie kreseczki
15.10.2009- pierwsze USG :)))

26.11.2009- nasze drugie USG
25.12.2009- pierwszy kopniak!
18.01.2010- pokazała co między nóżkami, a raczej czego nie ma ;)
02.06.2010- przyszła na świat Oleńka

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qb3ci09k2g5vriic

Odnośnik do komentarza

dziekuje za odpowiedzi. leze caly czas w lozku, nic nie dzwigam, wrecz nic zupelnie nie robie tylko leze i leze.
mieszkam w irlandii i tu nie ma takiej "instytucji" jak ginekolog. wszystko jest przez szpital na poloznictwie zalatwiane,dlatego wlasnie wspomnialam,ze nie ma sensu zebyscie mnie odsylaly do lekarza, bo wszystko co mi wlasnie "specjalisci" powiedzieli wam przekazalam.
ugs w normnie, lozysko sie nei odkleja, brak zladow krwawienia jakiegokolwiek w macicy,szyjka twarda i dluga, zamknieta.dziecko rosnie prawidlowo.
Wiem,ze wiele kobiet ma roznego rodzaju uplawy w ciazy, czasem czytalam,ze pisza kobiety ze cos podobnego do czopa im odchodzi ale wcale nie sa blisko porodu. Chcialam spytac czy i wy macie takie odswiadczenia.
Czytalam ze czop sie regeneruje i to ze sie wydziela nie musi wcale znaczyc o nadchodzacym porodzie. Nie znalazlam jednak konkretnych informacji na temat tego, czy beda na moim etapie czyli 22 tyg takie cos moze miec miejsce i wcale nie oznaczac nic zlego.

Niestety wszelkie fora, poradnie pisza,ze krwawienia,uplawy zdazaja sie kobietom i wcale nie musza znaczyc nic zlego,ale lepiej sprawdzic u lekarza. Ja to wlasnie zrobilam. I tak de facto nic sie nie dowiedzialam wiecej tylko,ze nic sie nei na zrobic bo fizycznie lekarze nie widza nic zlego w lonie i wszystko wyglada prawidlowo.

Odnośnik do komentarza

cheeky13
dziekuje za odpowiedzi. leze caly czas w lozku, nic nie dzwigam, wrecz nic zupelnie nie robie tylko leze i leze.
mieszkam w irlandii i tu nie ma takiej "instytucji" jak ginekolog. wszystko jest przez szpital na poloznictwie zalatwiane,dlatego wlasnie wspomnialam,ze nie ma sensu zebyscie mnie odsylaly do lekarza, bo wszystko co mi wlasnie "specjalisci" powiedzieli wam przekazalam.
ugs w normnie, lozysko sie nei odkleja, brak zladow krwawienia jakiegokolwiek w macicy,szyjka twarda i dluga, zamknieta.dziecko rosnie prawidlowo.
Wiem,ze wiele kobiet ma roznego rodzaju uplawy w ciazy, czasem czytalam,ze pisza kobiety ze cos podobnego do czopa im odchodzi ale wcale nie sa blisko porodu. Chcialam spytac czy i wy macie takie odswiadczenia.
Czytalam ze czop sie regeneruje i to ze sie wydziela nie musi wcale znaczyc o nadchodzacym porodzie. Nie znalazlam jednak konkretnych informacji na temat tego, czy beda na moim etapie czyli 22 tyg takie cos moze miec miejsce i wcale nie oznaczac nic zlego.

Niestety wszelkie fora, poradnie pisza,ze krwawienia,uplawy zdazaja sie kobietom i wcale nie musza znaczyc nic zlego,ale lepiej sprawdzic u lekarza. Ja to wlasnie zrobilam. I tak de facto nic sie nie dowiedzialam wiecej tylko,ze nic sie nei na zrobic bo fizycznie lekarze nie widza nic zlego w lonie i wszystko wyglada prawidlowo.
a ja bym poszla zasiegnac opinii innego lekarza

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cx1hp58fyeab3.png

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=65615126149045d49.png

You never know how strong you are until being strong is the only choice you have

Nie win za nic nikogo w swoim zyciu,dobrzy ludzie daja szczescie,zli-doswiadczenie. Najgorsi ludzie daja Ci dobre lekcje a najlepsi piekne wspomnienia

"NIGDY NIE REZYGNUJ Z CELU TYLKO DLATEGO, ŻE OSIĄGNIĘCIE WYMAGA CZASU. CZAS I TAK UPŁYNIE."

:angel1: 4.10.2011 [*]

Odnośnik do komentarza

Mi czop też odchodził w kawałkach od 30 tc. Urodziłam w 40 tc i 1 dzień :) Więc odchodził całe 10 tygodni, ale miałam szyjkę krótka od 30 tc i brzuch tez mi opadł. A w 31 tc zaczął się poród i miałam zatrzymywany (na szczęście leżałam w szpitalu). Potem byłam na fenoterolu i doczekałam do terminu. Więc z doświadczenia z odchodzącym w kawałkach czopem - lepiej powiedzieć to lekarzowi i leżeć i baaaaaaaaaaaaardzo uważać. To jednak jest jakiś sygnał, że coś się dzieje. Oczywiście nie chcę Cię straszyć, pisze jak było u mnie. Bierzesz jakieś leki? Masz skurcze? Jeśli nie ma czynności skurczowej macicy i szyjka jest ok to wszystko powinno być dobrze. Czop jest naprawdę bardzo duży. Takie kawałki jak opisujesz to maleństwa. To nie jest cały czop. Ale kochana, zgłoś to lekarzowi koniecznie.

Odnośnik do komentarza

Mnie czop wypadł tuz przed odejściem wód, to jest śluz i jest go bardzo dużo, cały moze się mieści w dłoni - takie mam wspomnienia :Oczko: to nie jest zwykła wydzielina z pochwy, poza tym na przykład nadżerka w ciąży powoduje więsze wydzielanie się śluzu, może masz nadżerkę? miałam zwyczajne badanie ginekologiczne, czy usg? bo na usg nadżerek chyba nie widać, tylko na normalnym badaniu ginekologicznym

Odnośnik do komentarza

Margeritka
nadżerka w ciąży powoduje więsze wydzielanie się śluzu, może masz nadżerkę? miałam zwyczajne badanie ginekologiczne, czy usg? bo na usg nadżerek chyba nie widać, tylko na normalnym badaniu ginekologicznym

na dowcipnym usg widac :Oczko:

nie tylko nadzerka powoduje wydzielanie wiekszej ilosci sluzu, ale w zasadzie wszystkie infekcje.

ja w pierwszej ciazy tez nie pomylilabym czopa z niczym innym. odszedl dobe przed porodem i autentycznie wygladal jak korek. do tego byl mocno zabarwiony krwia.

Odnośnik do komentarza

solange63
Margeritka
nadżerka w ciąży powoduje więsze wydzielanie się śluzu, może masz nadżerkę? miałam zwyczajne badanie ginekologiczne, czy usg? bo na usg nadżerek chyba nie widać, tylko na normalnym badaniu ginekologicznym

na dowcipnym usg widac :Oczko:

nie tylko nadzerka powoduje wydzielanie wiekszej ilosci sluzu, ale w zasadzie wszystkie infekcje.

ja w pierwszej ciazy tez nie pomylilabym czopa z niczym innym. odszedl dobe przed porodem i autentycznie wygladal jak korek. do tego byl mocno zabarwiony krwia.

pewnie zależny od wielkości nadżerki, mnie nikt nie powiedział na dopochwowym, ze ją mam, tylko w czasie badania, a dopochwowe miałam u kilku lekarzy, więc nie wiem jak to jest :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie! Jestem w 19 tyg.ciąży. Tydzień temu miałam taki bardzo leki śluz(wyglądał jak gęsty żel do włosów, bardzo gęsty ).Mój ginekolog przestraszył się, że to czop śluzowy...Pojechałam na wizytę i okazało się, że miałam cyste i że ona mi pękła.Więc jeśli zaopserwujecie coś takiego u siebie,dobrze jest zasięgnąć porady lekarza prowadzącego. Może (i oby nie był ) to czop śluzowy. ..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...