Skocz do zawartości
Forum

plamienie w ciąży czy to normalne ????!!!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie :)

jestem tu nowa i bardzo licze na waszą pomoc. mieszkam w anglii a tu skontaktowanie sie z lekarzem graniczy z cudem ponieważ tu ciąże prowadzi położna. zrobiłam testy ciążowe i wyszły pozytywnie bardzo sie ucieszyłam ponieważ staraliśmy się o dziecko 3 lata . niestety położnej jak nie było tak nie ma miala dzwonic i nic dzwonie i dzwonie do poradni a oni ciagle to samo ze polozna zadzwoni i umowi się na wizytę a w szpitalu nie chcieli mnie przyjąć ponieważ nie mam skierowania - co za bezsens :/ ale nie w tym problem :( Pojawiły się plamienia niestety fakt faktem dopiero 2 razy śluz miał brązowy kolor i do tego bardzo brzuch boli czasem tzn jak stoje lub siedze wyczytałam gdzieś że to może być oznaką zbliżającego sie poronienia ;( czy ktoras z was tez tak miała? z moich obliczeń ynika ze jestem w 8 tc. co robić jestem zrozpaczona ;( Pomóżcie dziewczyny

Odnośnik do komentarza

goldenka25
witam serdecznie :)

jestem tu nowa i bardzo licze na waszą pomoc. mieszkam w anglii a tu skontaktowanie sie z lekarzem graniczy z cudem ponieważ tu ciąże prowadzi położna. zrobiłam testy ciążowe i wyszły pozytywnie bardzo sie ucieszyłam ponieważ staraliśmy się o dziecko 3 lata . niestety położnej jak nie było tak nie ma miala dzwonic i nic dzwonie i dzwonie do poradni a oni ciagle to samo ze polozna zadzwoni i umowi się na wizytę a w szpitalu nie chcieli mnie przyjąć ponieważ nie mam skierowania - co za bezsens :/ ale nie w tym problem :( Pojawiły się plamienia niestety fakt faktem dopiero 2 razy śluz miał brązowy kolor i do tego bardzo brzuch boli czasem tzn jak stoje lub siedze wyczytałam gdzieś że to może być oznaką zbliżającego sie poronienia ;( czy ktoras z was tez tak miała? z moich obliczeń ynika ze jestem w 8 tc. co robić jestem zrozpaczona ;( Pomóżcie dziewczyny

Kaskasto w Anglii jest tak, że ciąża zaczyna się u nich od 12 tygodnia i wtedy się do niej przykładają...

Goldenka w pierwszej ciąży jak plamiłam poroniłam, w drugiej jak tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży pobiegłam do lekarza i dostałam leki, w trzeciej teżpalmiłam na początku, ale lekarz powiedział mi że nic na siłę...obejrzał dziecko na usg, stan macicy i kazał odpoczywać...udało się...mimo plamień mam dwójkę maluchów...
Jedno jest pewne, żadnego plamienia w ciąży nie wolno lekceważyć i powienien to sprawdzić lekarz. Współczuję Kochana, ale wiem, że niektóre dziewczyny mieszkające w Anglii chodziły do polskich lekarzy, którzy mimo wszystko pomagali nawet we wczesnej ciąży...
Trzymam kciuki!!!!

Odnośnik do komentarza

ja tez ak mialam...najpierw bolal brzuch...myslalam ze tomacica sie rozsciaga..potem wieczorem mala brazowa plamka cos jakby uplawy przed @ ...rano nastepna plamka...wieczorem juz bylo po wszystkim...
moze na emergency room ci pomoga...w koncu to jest emergency oniewaz zadnego plamienia w ciazy nie mozna lekcewazyc...idz na pogotowie...jak cos naklam ze jestes w 12 tygodniu a co tam..zaswiadczenia nie masz bo to sie stalo nagle teraz jak bylas na kawie...nie czekaj kochana...moze bedzie dobrze...trzymam kciuki...napisz pozniej jak wszystko juz bedzie oK...
powodzenia

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny tez jestem tu nowa i zaczelam plamic 4 dni temu wieczorem,potem byla przerwa i w piatek znowu wieczorem,pojechalam do lekarza,zbadal zrobil usg,wszystko ok,ale stwierdzil,ze sluz podbarwiony krwia i dal mi duphaston i no-spe i mam brac 2x 1.Jednak dzis znwou z rana sluz podbarwiony.Kazal miec tryb siedzaco lezacy,oszczedny.Strasznie sie boje,ze moze stac sie cos zlego.Maluszek ma 3,8 mm jestem w 4 tygodnu ciazy rzeczywistej,bo wg lekarzy 6 tydzien,oni to jakos inaczej licza.
Moj lekarz gdy dzwonilam zakazal mi isc do pracy wczoraj i mam do neigo przyjechac po weekendzie i wypisze mi zwolnienie.Nie zapytalam czy na dlugo,jak mysliscie ile mozna dostac zwolnienia?
poswiece sie i bede lezec w domu i uwazac byle tylko nie poronic.

Odnośnik do komentarza

anastazja
hej dziewczyny tez jestem tu nowa i zaczelam plamic 4 dni temu wieczorem,potem byla przerwa i w piatek znowu wieczorem,pojechalam do lekarza,zbadal zrobil usg,wszystko ok,ale stwierdzil,ze sluz podbarwiony krwia i dal mi duphaston i no-spe i mam brac 2x 1.Jednak dzis znwou z rana sluz podbarwiony.Kazal miec tryb siedzaco lezacy,oszczedny.Strasznie sie boje,ze moze stac sie cos zlego.Maluszek ma 3,8 mm jestem w 4 tygodnu ciazy rzeczywistej,bo wg lekarzy 6 tydzien,oni to jakos inaczej licza.
Moj lekarz gdy dzwonilam zakazal mi isc do pracy wczoraj i mam do neigo przyjechac po weekendzie i wypisze mi zwolnienie.Nie zapytalam czy na dlugo,jak mysliscie ile mozna dostac zwolnienia?
poswiece sie i bede lezec w domu i uwazac byle tylko nie poronic.

z plamieniami nie ma żartów ! Ja tez plamiłam napoczątku brązowy śluz... i martwiłam się potem żywo czerwona krew... i panika.... ja dostałam leki na podtrzymanie dopochwowe..i wszystko było dobrze ale w sumie to leżałam 4 dni w szpitalu bez ruchu ..

także moja rada ZOSTAŃ W ŁÓZKU .... BO TO NIE ŻARTY. A ZWOLENIA TYLE I TRZEBA A NIE TYLE ILE MOŻNA.... BO WKOŃCU TU CHODZI O MAŁĄ ISTOTKĘ

Odnośnik do komentarza

franka0303
Mam duzy problem. Jestem chora na anginęi jestem w ciązy - dowiedziałam sie dopiero co zanim wzięłam antybiotyki.... Ciesze sie ogromnie, jenak niedosc ze jestem chora to zaczełam plamin takie brazowe(jakby zakrwawione ) upławy. coto moze znaczyc?

tak jak juz dziewczyny pisaly najlepiej udac sie do lekarza, nieraz zdarza sie plamienie kiedy zarodek zagniezdza sie w macicy ale moze byc tez mnustwo innych przyczyn!!! Powodzenia i czym predzej do lekrza idz!!!

http://img34.glitterfy.com/312/glitterfy-flpbk914410386923034.gifhttp://www.suwaczek.pl/cache/a85462575d.png

http://www.suwaczek.pl/cache/3630ab505a.png

Odnośnik do komentarza

hej ja tez mieszkam w anglii i mialam identyczna sytuacje. w pierwszej ciazy w 6 tyg zaczelam plamic bardzo malo pojechalam do szpitala zrobili mi scan nastepnego dnia bylo ok, bo tygodniu plamienia nie ustaly i nadal mialam plamki, nastepny scan wszystk ok, niestety po jakimsc czasie pojechal do polskiego lekarza na usg i serce juz nie bilo:ehhhhhh: nie krwawilam mocno tylko plamki wiec do poronienia samoistnego nie doszlo musial lezec w szpitalu i dostawal tabletki na wywolanie poronienia!!!
to bylo koszmarne bo tak naprawde to nic nie zrobia az do 12 tyg.
W tej ciazy tez mialam plamienia ale znacznei pozniej sie zaczely bo w 18 tyg, tym razem zostawili mnie w szpitalu i okazalo sie ze pojawila mi sie nadzerka i to z niej plamienia. Mam nadzieje, ze bedzie z toba ok, jak masz okazje jechac prywanie gdzie do lekarza to warto, poszukaj na internecie jakis najblizszy gabinet prywanty niekoniecznie polski.
Trzymam kciuki i sciskam mocno

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cha00x1cmcm3g.png

Odnośnik do komentarza

Też mieszkam w UK i pierwszą ciąże poroniłam, zaczelo sie krwawienie i nic nie poradzili. Poprostu stwierdzenie Pani doktor "płód był słaby i organizm go usunoł to się czesto zdarza w początkowej fazie ciąży" nie pocieszylo wręcz doprowadziło mnie to do choroby i zalamania nerwowego... Jak zaszłam drugi raz w ciąże to pojechałam w 7 tygodniu do Polski na USGni badania czy wszystko ok bo w UK jak dziewczyny pisały ciąże nazywają po imieniu od 12 tygodnia. Jak do tej pory to wszystko się jakoś układa choć jest z górki i pod ale to jak u każdej z was :) Pozdrawiam i życze spokojnych dni :)

Odnośnik do komentarza

Co do Anglii, to nie rozumiemiem i zrozumieć nie chcę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak to ciążą się zajmują od 12-stego tygodnia???????????????? :36_19_2::36_19_2::36_19_2::36_19_2::36_19_2:

w uk masz pierwszy scan w 10tyg-12tyg, i nie jest tak jak w polsce, ze masz scan co miesiac.
jesli jest cos nie tak przed 10 tyg wysylaja do early pregnancy unit i tam pobieraja krew i robia scan przez pochwe bo normalny nic nie pokaze.
i sa tu 2 scany jak nic sie nie dzieje. a chyba czekaja na zaczecie robienia dokumentacji ze wzgledu na czeste poronienia przed 10 tyg

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

Jestem w 13 tygodniu ciazy. Wczoraj pojawilo sie u mnie krwawienie. Wygladalo jak zwykla miesiaczka. Plamienie pojawilo sie po oddaniu moczu. (tylko raz)Wieczorem tak jakby tylko resztki przebarwionego krwia sluzu i koniec. Czysto. Dzis rano po oddaniu moczu znowu pojawil sie brazowo pomaranczowy sluz. Przy kolejnym oddaniu moczu bylo czysto. Podkreslam ze nic mnie nie boli...Nie mam bolu brzucha ani nic w tym stylu. Przedwczoraj troszke lezalam na sloncu i sie opalalam. Od poczatku ciazy nie miesiaczkowalam. A na 20 czyli wczoraj przypadal mi zawsze okres. Co sie moze dziac:( Pomocy jestem zalamana.
Dzis rano puscila mi sie krew z nosa ale nie wiem czy ma to cos wspolnego z reszta...Pomozcie prosze co to moze oznaczac

Odnośnik do komentarza

Laura - bez paniki, ale lepiej idź do lekarza, albo od razu na pogotowie. Lepiej przesadzić z ostrożnością niż coś zaniedbać. Każde plamienie w ciąży jest groźne - zwłaszcza we wczesnej. Nie czekaj, zwłaszcza, że to się powtórzyło kilka razy. Mam nadzieję, że okaże się, że to nic groźnego. Daj znać co u Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobny problem, mam taki lekko brązowy sluz, z tym że od 2 tygodni biorę na noc luteinę dopochwowo no i ten śluz wypływa ze mnie przeważnie rano kiedy wstaję z łóżka. Nie wiem czy to są resztki leku czy coś jest nie tak. Jestem w 6 tc a kolejną wizytę u lekarza mam wyznaczoną za 2 tygodnie. Nie wiem czy powinnam się przejmować tym śluzem, jak narazie moje wyniki badań były ok (na początku progesteron miałam niski ale po luteinie mi podskoczył). Na ostatniej wizycie u lekarza wszystko było też w porządku.

http://www.suwaczek.pl/cache/153d23b805.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1486bd9c4f.png

Odnośnik do komentarza

cześć,
ja w środę zobaczyłam brązowy śluz, jestem we wcesnej ciąży, 4 list byłam u gin, niestety na usg był tylko pęcherzyk. Lekarz kazał leżeć i się nie denerwować, profilaktycznie przepisał dupasthon. Wszytsko ok, ale od środy mam plamienia, może to źle nazwane taki brązowy śluz, w piatek na wizycie u gin, pęcherzyk większy, lekarz widział żóltko (ja nie, ale się nie znam) powiedziłam, że pęcherzyk rośnie trochę za wolno! Do tego przestały mnie boleć piersi i trochę jakby spuszczono z nich powietrze. Ale czuję ciągnięcie w macicy i kłucie w jajnikach. W pt wynik krwi hcg ok 1400, jutro idę znów na badania i strasznie sie boję!!! Bardzo! Ponieważ już raz dwa lata temu miałam pusty pęcherzyk i zabieg. Bardzo nie chciałabym przeżywac tego po raz drugi!!! Boje się! nie chciałabym się wypisywać z lipcoweczek, a nie chce też dziewczyn w tamtym wątku straszyć!

http://www.suwaczki.com/tickers/h84f4z17gfqsy7uk.png

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3kwaqh9e1k.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny jestem tu nowa
jestem w ok.6 tyg.ciąży i dzisiaj zauważyłam lekkie plamienia troche się przestraszyłam czy to jest normalnie?? Strasznie boli mnie brzuch jak bym miala dostać...@
czy to wgl.minie czy to bedzie się utrzymywać przez całą ciąże?? w Polsce jestem chwilowo obecnie bo z chłopakiem mieszkamy w Hiszpanii i sie boję że te plamienia mogły być wywołane podróżą..Proszę o jakieś informację z góry wielkie dzieki :) i pozdrowionka dla przyszłych mam

Odnośnik do komentarza

Nadia99 nie wiem czy czytalas poprzednie posty w tym watku. Dziewczyny pisaly, ze kazde plamienie jest w ciazy niepokojace, szczegolnie we wczesnej. Krwawienie moze sie pojawic w momencie zagniezdzania sie zarodka na sciance macicy, czyli przypada na czas spodziewanej miesiaczki. U nie ktorych kobiet niektore krwawienia sa niegrozne, w innych przypadkach wymagaja przyjmowania leku na podtrzymanie ciazy, a w najgorszych nieustepujace krwawienie moze doprowadzic do poronienia. Dlatego najlepszym wyjsciem byloby zebys udala sie na prywatna wizyte do ginekologa, zeby mogl zobaczyc Twoja Fasolinke i ocenic jej forme. Pytalas sie czy krwawienie bedzie Ci towarzyszyc do koca ciazy. Nie mozezesz krwawic z drog rodnych, to nie jest w zadnym przypadku objaw ciazy.

Trzymam kciuki za Twoje malenstwo i zycze szybkiego wyjasnienia sprawy! Daj znac czego sie dowiedzialas po wizycie u lekarza.

Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze, badz dobrej mysli!

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvk6nlxumyfv4x.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...