Skocz do zawartości
Forum

jod w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

hej dziewczyny:)
mam guzka na tarczycy (fakt ze już ponad 8 lat i nic się z nim nie dzieje- w sensie nie powiększa się)
tsh przed ciąża miałam w normie(2,4), w 13 tc spadło mi poniżej 1, a teraz w 22tc wzrosło powyżej 1.
wartości referencyjne moich badań 0,27-4,2
czy któraś z Was zna się na tym?
czy ja powinnam przyjmować dodatkowo jod w ciąży przez wzgląd na ten guzek? czy to nie ma znaczenia skoro on nie rośnie a wyniki są w normie?
potrafi ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza

tinka_20
Hej
Uważam,ze najlepiej to jak lekarz spojrzy na wyniki i zadecyduje.
Pokaz mu wyniki i wtedy on oceni.
Nie powinnaś przyjmować na własną rękę jodu.

Sama się tym interesowałam w pierwszej ciąży ,bo wyniki miałam rożne TSH, naczytałam sie w gazetach i internecie, martwiłam sie, ale lekarz mnie uspokoił.

ale guzka nie miałaś?

Odnośnik do komentarza

martyna30
preparatów dla ciężarnych też na razie nie przyjmuje, bo wyniki morfologii mam w normie a mój gin twierdzi, że bez potrzeby brać ich nie trzeba

Moj tez ma takie same podejście, uważa ze nie ma sie co na darmo faszerować.

A z ginekologiem rozmawiałaś? Moze po prostu raz na jakiś czas zrób badanie i sama kontroluj, bo czesto jest tak,ze my sie naczytamy, martwimy, a oni sprawe bagatelizuja.

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza

martyna30
a przy jakim wyniku tsh musiał małżonek odstawić sól jodowaną?

oj nie wiem - on generalnie nie lubi się tym dzielić

niegroznego guzka miala moja szwagierka - tylko ze ona to wycinala bo szybko rosło i brzydko wyglądało. wyniki tsh tez byly w normie - natomiast po operacji wyjazd nad morze też konsultowała...

pogadaj z lekarzem - jod naprawdę nie jest obojętny

mnie na początku ciąży kazali robić tsh bo też czasem tarczyca podobno reaguje na ciążę

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09k5wmt7c62.png

Odnośnik do komentarza

Nie no jasne - pytaj.
Ja w pierwszej ciąży tez dużo czytałam (bo rozumiem,ze jesteś w pierwszej ciąży) i sama wiem,ze sie niepotrzebnie nakręcałam.
Pamiętam jak naczytałam sie o opryszczce (mam ja od dawna) bałam sie, w gazetach piszą straszne rzeczy, a porusz temat z lekarzem to sie śmiać zacznie (wiadomo - zależy od lekarza).

A teraz druga ciaza - czytam z nudow, ale nic wiecej.
choc nie twierdze, ze trzeba wszystko bagatelizowac.

A witaminy dla kobiet w ciazy zaczelam przyjmowac okolo 20 tygodnia jak zaczelam miec mala anemie i organizm byl bardzo oslabiony,

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza

tinka_20
martyna30
preparatów dla ciężarnych też na razie nie przyjmuje, bo wyniki morfologii mam w normie a mój gin twierdzi, że bez potrzeby brać ich nie trzeba

Moj tez ma takie same podejście, uważa ze nie ma sie co na darmo faszerować.

A z ginekologiem rozmawiałaś? Moze po prostu raz na jakiś czas zrób badanie i sama kontroluj, bo czesto jest tak,ze my sie naczytamy, martwimy, a oni sprawe bagatelizuja.

no właśnie co jakiś czas robię tsh i jest w normie. ale z tym bagatelizowaniem, to właśnie... dlatego żałuję że go mimo że mówił ze wszystko oki to dodatkowo nie zapytałam o jod... a wizytę mam dopiero 27.02 a nie chciałabym zaszkodzić dzidzi....

Odnośnik do komentarza

martyna30
hej dziewczyny:)
mam guzka na tarczycy (fakt ze już ponad 8 lat i nic się z nim nie dzieje- w sensie nie powiększa się)
tsh przed ciąża miałam w normie(2,4), w 13 tc spadło mi poniżej 1, a teraz w 22tc wzrosło powyżej 1.
wartości referencyjne moich badań 0,27-4,2
czy któraś z Was zna się na tym?
czy ja powinnam przyjmować dodatkowo jod w ciąży przez wzgląd na ten guzek? czy to nie ma znaczenia skoro on nie rośnie a wyniki są w normie?
potrafi ktoś pomóc?

Ja mam guzka na tarczycy i w ciąży dodatkowo okazało się że mam nadczynnośc tarczycy i brałam feminatal z jodem tzn jod był w tych tabletkach.

Odnośnik do komentarza

IWA23
martyna guzek miałam przed ciążą ,wielkość ci nie powiem dokładnie ale kfalifikował się do biobsji którą miałam rok przed ciążą.
a te Tsh są robione w ciąży jeśli tak to nie ma co się martwić .

a pytałam jakie miałaś wyniki tego tsh bo skoro przyjmowałaś ten jod, to dlatego, że wyniki były poniżej normy czy przez to że guzek?

Odnośnik do komentarza

martyna30
IWA23
martyna guzek miałam przed ciążą ,wielkość ci nie powiem dokładnie ale kfalifikował się do biobsji którą miałam rok przed ciążą.
a te Tsh są robione w ciąży jeśli tak to nie ma co się martwić .

a pytałam jakie miałaś wyniki tego tsh bo skoro przyjmowałaś ten jod, to dlatego, że wyniki były poniżej normy czy przez to że guzek?

ja pytałam lekarki o ten jod bo moja bratowa ma niedoczynność i brała,a mi nie wiedzieli czy dać bo miałam nadczynność ale lekarka endo później powiedziała że mam brać bo w ogóle kobieta w ciąży ma zwiększone zapotrzebowanie na jod.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...