Skocz do zawartości
Forum

Bóle głowy w 14 tygodniu ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 14 tygodniu ciąży. Od prawie 2 tygodni mam napady bólu głowy, jakich nigdy wcześniej nie miałam. Czy to normalne? Też tak macie? Na nadciśnienie ciążowe jest chyba jeszcze za wcześnie? Pomóżcie, bo bardzo się boję, a wizyta u lekarza dopiero za 2 tygodnie. Nie chcę bulić 100 zl, jeśli to głupota, ale nie chcę zaszkodzić sobie ani dzidzi... :-(((

Odnośnik do komentarza

Jeśli domowe sposoby nie pomagają można brać paracetamol (apap, panadol, paracetamol), uważaj na leki zawierające ibuprofen - ten w ciąży jest zakazany. Zawsze przecież możesz skonsultować się z lekarzem rodzinnym - to nic nie kosztuje. Przy okazji zmierzy Ci ciśnienie. No i jest bardziej odpowiednim lekarzem do bólu głowy niż ginekolog :Oczko: A może jesteś po prostu przemęczona, może za dużo przebywasz np. przed komputerem, telewizorem? Korzystaj jeszcze z pięknej jesiennej pogody i dużo spaceruj. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

też miałam takie bóle głowy, jak próbowałam przeczekać to z reguły bolała coraz bardziej i kończyło się na wymiotach z bólu. lepiej było wziąć paracetamol na początku, jak ból dopiero się zaczynał, później już nie pomagało - to dość slaby specyfik :) czasami pomagał zimny okład na czoło. pocieszę Cię, że przeszło jakoś w 2 trymestrze, w 3 już się nie zdarzało. i tak jak marzen@ napisala - kontroluj ciśnienie.

http://lb2f.lilypie.com/CN1Dp2.png

Odnośnik do komentarza

Nie martw się na zapas. Ból o którym piszesz może miec charakter migrenowy. Migrenę można leczyć na wiele sposobów, jednak w ciąży jest to trudniejsze ze względu na leki, których nie powinno się stosowac oczekując na dziecko, ponieważ mogą zaburzyć rozwój płodu. Poczekaj te 2 tygodnie na wizytę i opowiedz o tych bólach lekarzowi, aby wiedział, że masz taki problem i może zaproponował Ci skuteczną metodę jak się tego pozbyć. Czasem pomagają masaże oraz sen.Jeżeli chcesz poczytac więcej, to znalazłam fajny artykuł o tym czym jest ból głowy w ciąży

Odnośnik do komentarza
Gość marlena1987

Polecam na pewno Pro Sanity. Nie jest to drogi sprzęt, a swoje możliwości ma jeśli chodzi o parametry. Cichy, wydajny, do każdego rodzaju leku i każdej terapii – górne dolne drogi. Mi się spisuje wyśmienicie i mam nadzieję, że jeszcze przez wiele lat podziała. Gwarancja jest podbita na 5 lat więc jestem co do trwałości dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...