Skocz do zawartości
Forum

ciąża a kontakt z osobą po napromieniowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam problem związany z kontaktami z moją mamą, która 2 razy do roku przechodzi jodowanie w centrum onkologii (rok temu usunieto jej raka tarczycy). Na chwile obecną jestem w 9 tyg ciąży i jesczzez nie dzieliłam sie z nią tą nowiną - chcę na spokojnie doczekać badania w 12-13 tyg i wtedy jej to powiedzieć "na żywo" a nie przez telefon.
W szpitalu informowano mamę, ze nie moze miec kontaktu z dziećmi i kobietami które staraja sie o dziecko, lub mogą nawet nie wiedzieć, ze są w ciaży przez co najmniej 4 tygodnie po przyjęciu jodu promieniotwórczego. Ustaliłyśmy wcześniej z mamą że i tak do najbliższego spotkania dojdzei w 2giej połowie września (jod przyjmowała 12 go sierpnia 08) . I teraz pytanie - czy nawet ta 2ga połowa września to nie za wcześnie na kontakt z mamą? ten jod promieniotwórczy jest b silny - po każdej kuracji mama wyrzuca posciel, jada na talerzykach 1razowych itd.
Jestem w rozterce - bo serce sie rwie zeby jej powiedzieć, ze bedzie znowu babcia :) ale też nie chcę sie denerwowac i martwic czy w wyniku zbyt wczesnego spotkania nie dojdzie do powikłań....
Nie zapytałam ostatnio o to mojego lekarza prowadzacego i teraz sie martwię...
co robic..?
Kasia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...