Skocz do zawartości
Forum

Leczenie zębów w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ja sie wybieram i się wybrac nie moge... a to dlatego że panicznie boje się dentysty... wyrywac moge iść ale leczyć... brr...
wiem że nie ma problemu ze znieczuleniem w ciąży a i jak trzeba można iść zrobić przeswietlenie (trzeba tylko odpowiednio brzuszek zabezpieczyć) ale jakos i tak nie moge sie wybrać;p

Odnośnik do komentarza

no więc właśnie ten ból mnie przeraża. kilka miesięcy temu-nie będąc w ciąży-byłam u dentysty i bardzo źle zareagowałam na znieczulenie. dlatego też wolałabym nie ryzykować będąc już w ciąży ale z drugiej strony bez znieczulenia...... oj, nie wiem czy dam radę :Histeria:

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

słyszałam, że ciężarne dostają inne-słabsze znieczulenie. a po tamtym znieczuleniu-mimo iż dentysta zapewniał mnie, że jest to jedno z najlepiej działających znieczuleń-i tak myslałam, że nieba dotknę z bólu....
ale znieczulenie chyba nie jest wskazane w I trymestrze ciąży. dlatego też nie wiem co robić-czekać czy jak najprędzej udać się do lekarza.
jutro mam wizytę u swojego gin więc mam nadzieję, że mi doradzi co robić.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Ja leczyłam parę zębów na początku ciąży. Ogólnie nie wspominam tego jakoś traumatycznie, ale może dlatego, że nie czuję strachu ani dyskomfortu w związku z dentystą. Traktuję to jak rutynową wizytę i konieczne leczenie. Miałam robione i normalne wypełnienia i leczenie kanałowe (bez prześwietlenia, bo fotki robiłam już wcześniej). Jeździłam do stomatologa w Otwocku na Kołłątaja, ale wiem, że już go tam nie ma. Natomiast mogę z czystym sumieniem polecić moją koleżankę stomatologa, u której leczę się obecnie. Sama jest mamą 3,5 letnich bliźniaków, więc i tematów do rozmów (choć może trochę jednostronnych :sofunny: ) na pewno nie zabraknie. Ceny ma normalne, nie z księżyca a to też jest ważne.

Stomatologia rodzinna
Renata Stawicka
ul. Herbsta1 tel. 0 601 505 502

Powodzenia i uszy do góry. Będzie dobrze! :Śmiech:

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

anya
słyszałam, że ciężarne dostają inne-słabsze znieczulenie. a po tamtym znieczuleniu-mimo iż dentysta zapewniał mnie, że jest to jedno z najlepiej działających znieczuleń-i tak myslałam, że nieba dotknę z bólu....
ale znieczulenie chyba nie jest wskazane w I trymestrze ciąży. dlatego też nie wiem co robić-czekać czy jak najprędzej udać się do lekarza.
jutro mam wizytę u swojego gin więc mam nadzieję, że mi doradzi co robić.

Z całą pewnością możesz leczyć zęby w znieczuleniu. Tylko oczywiście trzeba wspomnieć dentyście, że jesteś w ciąży. Moja rada jest taka, abyś poszła jak najszybciej, żeby nie wdał się stan zapalny albo jakieś inne świństwo.

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

kat_ja
Ja leczyłam parę zębów na początku ciąży. Ogólnie nie wspominam tego jakoś traumatycznie, ale może dlatego, że nie czuję strachu ani dyskomfortu w związku z dentystą. Traktuję to jak rutynową wizytę i konieczne leczenie. Miałam robione i normalne wypełnienia i leczenie kanałowe (bez prześwietlenia, bo fotki robiłam już wcześniej). Jeździłam do stomatologa w Otwocku na Kołłątaja, ale wiem, że już go tam nie ma. Natomiast mogę z czystym sumieniem polecić moją koleżankę stomatologa, u której leczę się obecnie. Sama jest mamą 3,5 letnich bliźniaków, więc i tematów do rozmów (choć może trochę jednostronnych :sofunny: ) na pewno nie zabraknie. Ceny ma normalne, nie z księżyca a to też jest ważne.

Stomatologia rodzinna
Renata Stawicka
ul. Herbsta1 tel. 0 601 505 502

Powodzenia i uszy do góry. Będzie dobrze! :Śmiech:
na Herbsta? super!!!! mieszkam bardzo niedaleko :-)
a tak w ogóle to wolałabym normalne wypełnienia bo z kanałowymi mam złe doświadczenia.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

kat_ja

Z całą pewnością możesz leczyć zęby w znieczuleniu. Tylko oczywiście trzeba wspomnieć dentyście, że jesteś w ciąży. Moja rada jest taka, abyś poszła jak najszybciej, żeby nie wdał się stan zapalny albo jakieś inne świństwo.

masz racje... bo jak wda sie tam jakieś paskudztwo to dopiero bedzie ból... no i więcej leczenia...

Odnośnik do komentarza

Anya niestety nie masz wpływu na rodzaj leczenia... Jeśli ząb jest już na tyle popsuty, że nie da się go uratować inaczej niż "uśpieniem" kanałów to tylko rwanie, ale to jest głupi pomysł. Jeżeli ząb jest do uratowania, to po co fundować sobie dodatkowy stres, dziurę w usmiechu i uszczuplenie portfela :Oczko:. Jeśli wybierasz się do poleconej przeze mnie Renaty, to zadzwoń wcześniej, bo ona pracuje w różnych godzinach. Powodzenia i daj znać co się okazało.

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

kat_ja
Anya niestety nie masz wpływu na rodzaj leczenia... Jeśli ząb jest już na tyle popsuty, że nie da się go uratować inaczej niż "uśpieniem" kanałów to tylko rwanie, ale to jest głupi pomysł. Jeżeli ząb jest do uratowania, to po co fundować sobie dodatkowy stres, dziurę w usmiechu i uszczuplenie portfela :Oczko:. Jeśli wybierasz się do poleconej przeze mnie Renaty, to zadzwoń wcześniej, bo ona pracuje w różnych godzinach. Powodzenia i daj znać co się okazało.

za rwaniem też raczej nie jestem. rzeczywiście zrobienie dziury to nic przyjemnego a późniejszy uśmiech na pewno nie wygląda olśniewająco ;-)
najwyżej będę cierpieć-wytrzymam wszystko dla dobra i zdrowia dziecka. na pewno się odezwę po wizycie-może mówić nie będę za bardzo mogła ale pisać dam radę ;-)

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Ann
anya w obu ciążach leczyłam zęby kanałowo ze znieczuleniem, z RTG, mam zdrowe dzieci i miałam super lekarza - dr Kowalski - z tego co wiem wyjechał za granicę, ale chodziłam do Vitadentu na Jana Pawła II koło Hali Mirowskiej (tel. 620 55 88)

strasznie się boje kanałowego-ostatnio nawet z silnym znieczuleniem bolało...!!!! ale wiem, że iść muszę-nie mam innego wyjścia.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

anya
i w ogóle jesli, któraś z Was miała do czynienia z dentystą w czasie ciąży-piszcie!!! jak to zniosłyście?????

W obu ciążach leczyłam zęby w znieczuleniu. I dzięki znieczuleniu było ok ;). Dentystka podkreślała, że ważne żeby być po 12tc. Nie leczone żeby w ciąży są większym zagrożeniem dla płodu niż ich leczenie, ale to już wiesz.

Odnośnik do komentarza

no właśnie-12 tc- musiałabym poczekać ze znieczuleniem do września...
na pewno w najbliższych dniach udam się do dentysty żeby ogólnie ocenić stan zębów i razem zdecydujemy co i kiedy robić :Uśmiech:
myślę, że tak będzie najrozsądniej

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę, że powinno się poczekać ze znieczuleniem stomatologicznym do 12tc. Ja zaczęłam leczenie zębów w ciąży od 10tc kanałówką. Najpierw oczywiście przepytałam kilku stomatologów i dwóch ginekologów na okoliczność znieczulenia. Żaden z nich nie widział przeciwskazań, a wręcz polecili żeby szybko zrobić porządek z zębami.

Anya spytaj gina i stomatologa co o tym myślą. Wydaje mi się, że przy silnym bólu nie ma co grać bohaterki i czekać do września albo robić bez znieczulenia.

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

marci26
anya
no to tylko pogratulować :) ja mam to przed sobą......

No to powodzonka:)
Ja wczoraj tak wymachiwałam łokciami w chwilach kłucia że lekarz stwierdził:
Jeszcze trochę a uszkodzi mi Pani najważniejszy organ ha ha.
Teraz następna wizyta 22 ale już po znieczuleniu....ała:Oczko:
Leczenie kanałowe.
kanałowe, brrr.... jak kiedys leczyłam kanałowo bez znieczulenia to..... wolę nie przypominać. Traumatyczne przeżycie.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...