Skocz do zawartości
Forum

Blokery, antyprespiranty w ciąży...


Rekomendowane odpowiedzi

polecam również Vichy z zieloną nakrętką (konicznie własnie ten)

Etiaxil mi się wydaje średnio zdrowy jakoś - nawet pomijając ciążę
bo takie całkowite zachamowanie pracy gruczołó chyba nie jest normalne

jeżeli już chcecie tak bardzo bardzo naturalnie - to naturalnym antyperspirantem jest ałun
kostki ałunu można znaleść w sklepach z naturalnymi kosmetykami

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09k5wmt7c62.png

Odnośnik do komentarza

ja przez 2 lata stosowałam etiaxil i byłam zadowolona ale ostatio cały czas mnie podrażniał, piekło prawie cały czas mimo że wcześniej wszystko było ok. Od jakiegoś miesiąca testuję właśnie Ziaji bloker, też działa, trochę się lepi ale wolę to niż pieczenie. Jakbym miała porównać te dwa to Etiaxil był dla mnie w działaniu lepszy, no ale może jeszcze za krótko testuję ten drugi. Z Vichy jeszcze nie testowałam, może po Ziaji wypróbuje. Co do ciąży to stosowałam cały czas, mam nadzieję że nie zaszkodziłam.

Odnośnik do komentarza

Lekarka zabroniła mi używania Etiaxilu,bo on coś tam ma co może przenikać przez skórę a długo czytała ulotkę i na bieżąco skonsultowała się z kolega przez phon po faachu.Więc zostało mi stosowanie jakiś tam Nivei i takich różnych eh...nie działają jak etiaxil ale są bezpieczne dla maleństwa.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-58191.png

Odnośnik do komentarza
Gość Magda fafmaceutka

W ciąży stosowanie blogerów jest zabronione!!Zawierają one szkodliwe dla płodu związki glinu (aluminium).Już sam fakt stosowania ich( raz w tygodniu nakładane po kąpieli wieczornej i zmywanie zaraz z rana po przebudzeniu) powinien nam dać do zastanowienia. Stosowanie kremów do rąk z retinoidami (wit.A)działa teratogennie na rozwijający się płód.Tak więc jest sporo preparatów, które nie są wskazane w ciąży a które na pierwszy rzut oka mogłyby się wydawać bezpieczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...