Skocz do zawartości
Forum

Ktory wynik bardziej akuratny?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Gnebi mnie jedna sprawa...
Lekarze obliczaja termin porodu na podstawie ostatniej miesiaczki i usg. Ktory z wynikow jest bardziej prawdopodobny i ktorym powinnam sie kierowac?
Z mojej ostatniej miesiaczki wynika ze powinnam urodzic dziecko 21 listopada (dwa tyg temu) , lecz z usg jest to dopiero 16 grudzien. Skad mogla sie wziac tak duza roznica i ktory z terminow jest bardziej prawdopodobny? Moja midwife mowi ze ona kieruje sie data z usg, jednak dzwonilam do swojego lekarza w Polsce i on mowi ze on zawsze kieruje sie terminem z ostatniej miesiaczki. W tej sytuacji nie wiem tak naprawde ile jestem juz w tej ciazy i czy powinnam juz urodzic czy jeszcze moge czekac?

Odnośnik do komentarza

Przez cala ciaze mialam zrobione dwa usg, pierwsze w 14 tygodniu drugie w 21 tygodniu. Ja tez na poczatku myslalam ze na podstawie usg lekarz widzi wielkosc dzidzi i na tej podstawie okresla termin porodu, lecz wlasnie moj polski lekarz z ktorym sie konsultowalam tlumaczyl mi to na tej podstawie ze kazde dziecko rosnie w innym tempie i moj maluszek moze byc poprostu mniejszy niz inne w tym "wieku" i przez to lekarz okresla termin na pozniejszy. Kazdy mowi co innego a ja juz wariuje... Co prawda wszystko jest wporzadku, czuje ruchy dziecka i nie mam zadnych powodow do obaw, jednak martwi mnie ta rozbierznosc...

Odnośnik do komentarza

Spoko spoko, jak będzie gotowy to wyjdzie i nie będzie pytał o terminy z USG ;) A co do tego że dziecko może być mniejsze to fakt, ale pamiętaj że rpzy USG określa się też stan wód płodowych i łożyska. No ale widzę że na wyspach mieszkasz wieć raczej kolejne USG w tym celu Ci nie grozi. Pozostaje ci tylko czekać ;)

http://i41.tinypic.com/28khq87.jpghttp://www.mleczaki.bejbej.pl/mleczaki/409_20120612_231110.png

Odnośnik do komentarza

Aggie_1990
Przez cala ciaze mialam zrobione dwa usg, pierwsze w 14 tygodniu drugie w 21 tygodniu. Ja tez na poczatku myslalam ze na podstawie usg lekarz widzi wielkosc dzidzi i na tej podstawie okresla termin porodu, lecz wlasnie moj polski lekarz z ktorym sie konsultowalam tlumaczyl mi to na tej podstawie ze kazde dziecko rosnie w innym tempie i moj maluszek moze byc poprostu mniejszy niz inne w tym "wieku" i przez to lekarz okresla termin na pozniejszy. Kazdy mowi co innego a ja juz wariuje... Co prawda wszystko jest wporzadku, czuje ruchy dziecka i nie mam zadnych powodow do obaw, jednak martwi mnie ta rozbierznosc...

Podczas USG między 11 a 13 tygodniem ciąży wykonany pomiar CRL, który określa wiek maluszka z dokładnością do 6 dni.
Natomiast termin wyznaczany na podstawie daty ostatniej miesiączki jest tak naprawdę terminem orientacyjnym. Dziecko może urodzić się +/- 14 dni w okolicy wyznaczonej daty. Poza tym zwróć uwagę na to, że termin z OM jest przypisywany cyklom 28-dniowym.

Reasumując USG dokładnie wykonane może określić nam bardziej precyzyjny wiek dziecka niż wyliczenie z ostatniej miesiączki.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Anya
Aggie_1990
Przez cala ciaze mialam zrobione dwa usg, pierwsze w 14 tygodniu drugie w 21 tygodniu. Ja tez na poczatku myslalam ze na podstawie usg lekarz widzi wielkosc dzidzi i na tej podstawie okresla termin porodu, lecz wlasnie moj polski lekarz z ktorym sie konsultowalam tlumaczyl mi to na tej podstawie ze kazde dziecko rosnie w innym tempie i moj maluszek moze byc poprostu mniejszy niz inne w tym "wieku" i przez to lekarz okresla termin na pozniejszy. Kazdy mowi co innego a ja juz wariuje... Co prawda wszystko jest wporzadku, czuje ruchy dziecka i nie mam zadnych powodow do obaw, jednak martwi mnie ta rozbierznosc...

Podczas USG między 11 a 13 tygodniem ciąży wykonany pomiar CRL, który określa wiek maluszka z dokładnością do 6 dni.
Natomiast termin wyznaczany na podstawie daty ostatniej miesiączki jest tak naprawdę terminem orientacyjnym. Dziecko może urodzić się +/- 14 dni w okolicy wyznaczonej daty. Poza tym zwróć uwagę na to, że termin z OM jest przypisywany cyklom 28-dniowym.

Reasumując USG dokładnie wykonane może określić nam bardziej precyzyjny wiek dziecka niż wyliczenie z ostatniej miesiączki.

No wlasnie tylko ze moje usg bylo w 14 tygodniu w sumie nie duza roznica... Z tym ze jaka mam pewnosc ze usg bylo dobrze wykonane... To niestety nie Polska a Anglia i tak naprawde to nie wiem czego sie moge spodziewac... Jesli termin z usg jest prawidlowy to moj synio ma jeszcze 10 dni;) Dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

W moim przypadku roznica pomiedzy ostatnia miesiaczka a usg jest duza, dlatego mnie to martwi, gdyby to byla kwestia kilku dni to bym sie tak nie bala ale to ponad 3 tygodnie i dlatego mnie to martwi... No i to podejscie anglikow... W karte ciazy wpisuja co innego , robia co innego... Poprosze midwife o usg, jesli znowu odmowi pojade prywatnie... Ehh juz nie mam sily , chce juz urodzic... :(((

Odnośnik do komentarza

Rozumiem Cie. Mieszkam w Danii, jest tak samo.
Ja sobie zalatwialam dodatkowe usg narzekajac na rozne rzeczy. Na przyklad, ze nie przybieram na wadze, ze mam anemie (oczywiscie wszystko sie pokrywalo z rzeczywistoscia), ale summa sumarum, mialam juz 5 usg i szoste zaplanowane na tydzien 34. A nam przysluguje jak w Anglii w 14 tygodniu i 20.
Gdyby nie to, ze dostalam termin na kolejne w 34 tygodniu tez bym poszla prywatnie.
U nas tez koszt kolosalny, ale bylam w stanie wydac te pieniadze dla wlasnego spokoju.

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

nie kieruj się USG - jeżeli wiesz dokładnie kiedy miałaś OM , to wyliczenie na tej podstawie jest dobre - i kieruj się zasadą +/- 14 dni , chyba że masz USG z 11 tyg - wtedy najtrafniej idzie określić ale też nie zawsze (zależy kto wykonuje) - każdy następny tydz. może powodować pomyłkę w terminie - ja miałam termin z USG w 32 tyg na 5 czerwca 2010 , z OM na 29 czerwca , a USG z 12 tyg wskazywało 2 lipiec - a ciąża bez wcześniejszych skurczów rozwiązała się 20 czerwca i co ? to nie prawda że lekarz na usg określa wiek patrząc na wielkość główki czy brzuszka - przecież jedno dziecko jest chudsze drugie małe , inne długie , jedne mają duże obwody główki - w naszym przypadku mały był grubiutki i miał duży obw. głowy i brzuszka stąd różnica w terminie.

Odnośnik do komentarza

Na usg nie okreslaja tylko parametrow zwiazanych z dzieckiem. Oceniaja tez wiek lozyska, ilosc i stan wod plodowych.
Aczkolwiek masz racje - wazne jest kto robi, jak robi i na jakim sprzecie.
Nie bylam w angielskim szpitalu, ale znam dobrze dunskie - maja w wiekszosci najnowsze usg 3d/4D, wiec nie sadze by w Anglii robili na wiekowym sprzecie.

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

Z pewnoscia nie we wszytskich szpitalach maja stary sprzet, ale u mnie na nowy to on nie wyglada... Nawet zdjcia nie zbyt wyrazne w porownaniu ze zdjeciami znajomej z innego miasta... Ja przytylam 21 kg to dej pory i ciagle przybieram na wadze, w zawiazku z ostatnia miesiaczka juz jestem dwa tyg po terminie, co do usg(z 14 tygodnia) mam jeszcze 10 dni... Jutro mam wizyte z midwife jesli odmowi mi kolejnego usg poprostu pojade prywatnie. Wole miec pewnosc zew wszystko jest wporzadku. Koszt to 95 funtow, ale warto to wydac gdy chodzi o zdrowie i moje i mojego malenstwa...

Odnośnik do komentarza

Aggie Przyjmuje się że jeśli różnica w terminach z miesiączki i USG(tego z około 12tc) jest większa niż 7dni to wiarygodny jest USG. Tak było też w moim przypadku- różnica co prawda nie tak duża jak u Ciebie bo tylko 2 tygodnie ale potwierdziło się.

Odnośnik do komentarza

chyba najlepiej sie kierowac wynikiem usg z 11 tyg. Jak bylam w ciazy z synem to z OM mialam termin na 25 wrzesnia, a z USG na 05 października. Mały urodzil sie 20 wrzesnia z cechami hipotrofii, czyli byl za maly jak na wiek ciazy, ale patrzyli tylko na termin z OM! Gdyby patrzyli na pierwsze usg to znaczyloby, ze urodzil sie na granicy wczesniactwa.

Odnośnik do komentarza

Rzecz w tym ze nie mialam usg w 11 tygodniu tylko w 14... W Anglii doczekac sie na usg to masakra... Bede prosila dzisiaj midwife o usg moze sie zgodzi, jak nie to jade prywatnie i koniec... A co jesli prawidlowy jest wynik z OM i juz dawno powinnam urodzic? A Ci glupi anglicy czekaja Bog wie na co... Wole wydac kazde pieniadze a miec pewnosc ze wszystko jest wporzadku....

Odnośnik do komentarza

Hejka. Ja juz po wiycie u midwife. Jak zwykle odmowila mi usg, mowiac ze z dzieckiem jest absolutnie wszystko wporzadku i nie ma potrzeby robic usg. Powiedziala tez ze ona i lekarze w szpitalu w ktorym bede rodzic kieruja sie data z usg (16 grudzien) i dopoki nie bede 12 dni po terminie, nie mam co liczyc na wywolywanie lub cesarke. Jedyne co mi poradzila to jedzenie swiezych ananasow i dlugi spacer po plazy. Umowila mnie jeszcze na jakis specjalny masaz ale po co i na co to nie wiem. I powiedzcie mi jaki wplyw na przyspieszenie porodu maja ananasy???

Odnośnik do komentarza

Aggie_1990
Hejka. Ja juz po wiycie u midwife. Jak zwykle odmowila mi usg, mowiac ze z dzieckiem jest absolutnie wszystko wporzadku i nie ma potrzeby robic usg. Powiedziala tez ze ona i lekarze w szpitalu w ktorym bede rodzic kieruja sie data z usg (16 grudzien) i dopoki nie bede 12 dni po terminie, nie mam co liczyc na wywolywanie lub cesarke. Jedyne co mi poradzila to jedzenie swiezych ananasow i dlugi spacer po plazy. Umowila mnie jeszcze na jakis specjalny masaz ale po co i na co to nie wiem. I powiedzcie mi jaki wplyw na przyspieszenie porodu maja ananasy???

witam emigrantkę ;)
też mieszkam w UK :)

jeśli chodzi o opiekę medyczną podczas ciąży i porodu - na prawdę nie miałam na co narzekać :Oczko:
Tutaj jak nie ma wielkiej potrzeby, nic dziecku się nie dzieje nie robią USG. I jakby się coś miało dziać to by się już działo, więc myślę, że z Twoim bobaskiem wszystko OK.

Ruchy czujesz?

Co do anansów, powiem Ci, że miałam termin na 27 lutego z miesiączki (a z USG na 1 marca) to 20 lutego jakoś byłam w chińskiej restauracji, jadłam ostre dania no i ananasy...
nic nie pomogło :Padnięty: szczerze mówiąc tak sobie wierzę w tzw. "przyśpieszacze" typu herbatki malinowe, ananasy i inne pomysły.

Tak samo innym pomaga seks z partnerem a innym nie. Nie ma chyba recepty na przyśpieszenie porodu.

Wtedy kiedy Twoja dzidzia będzie gotowa to wyjdzie. Moja była gotowa do wyjścia 10 dni po terminie z USG, chociaż na pół gotowa, bo i tak skończyło się u mnie cesarskim cięciem.

W Twoim przypadku nie musi tak wcale być, możliwe, że Twój dzidziuś trafi w termin, który masz z USG :D tego Ci życzę. Jestem pewna, że niedługo będziesz tulić swoje dzieciątko w ramionach i trzymam za Ciebie kciuki! :big_whoo:

P.S - Trochę więcej cierpliwości miej do tutejszej opieki lekarskiej :yes: i się wyluzuj ::): jak czujesz ruchy, wszystko jest OK to nie ma co się martwić :great:
Chociaż ja sama się denerwowałam czasem na angielską służbę zdrowia :sarcastic:

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprroeqtjy1ztqb.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dhi43e3k4u27zg55.png

Odnośnik do komentarza

Ruchy czuje, rytm serca prawidlowy glowka dzidzi bardzo nisko. Ogolem nie ma powodow do obaw, ja tylko panikuje przez te daty... Mialam 3 terminy dwa juz minely i daj nic... Tak wlasciwie to drugi termin jest dzis wiec jeszcze wszystko sie moze zdazyc :D
Jedyne co naprawde mnie zdenerwowalo to to ze mam 3 terminy porodu a oni powiedzieli ze dopoki nie bedzie 12 dni po ostatnim terminie to nie mam co liczyc na wywolanie lub cesarke... a tak naprawde nikt nie wie ktory termin jest prawidlowy.. Pierwszy na 21 listopada byl z ostatniej miesiaczki, dwa kolejne 7 i 16 grudzien z usg. Wiec tak naprawde nie wiadomo co tam sie dzieje, jednak wyluzuje troszke poki czuje ruchy dzidzi wszystko jest ok. :) Jednak dla wlasnego spokoju zrobie prywatnie usg :) Tak tylko na wszelki wypadek...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...