Skocz do zawartości
Forum

wątpliwości..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Znalazłam to forum podczas szukania odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie..
ale żeby je zadać muszę opisać sytuację jakiej się znalazłam:

zwykle mam 28-dniowe cykle. w 12 dzień kochałam się z narzeczonym z zabezpieczeniem.
Okres nie przyszedł. Spóźnia się już ponad 2 tygodnie. Zrobiłam w sumie 6 testów - 5 płytkowych i jeden jakościowy hcg.
Ostatni płytkowy 15-stego dnia po spodziewanym okresie, zaś ten z krwi 6 dnia spóźnienia.
Mimo to obserwuję u siebie podwyższona temperaturę w która oscyluje w granicach 36.7- 37.2
Czy wyniki testów mogę traktować poważnie, czy powinnam zrobić kolejne badania aby wykluczyć / potwierdzić ciąże?
Bardzo proszę o odpowiedzi..

Odnośnik do komentarza

Timanka
Witam.
Znalazłam to forum podczas szukania odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie..
ale żeby je zadać muszę opisać sytuację jakiej się znalazłam:

zwykle mam 28-dniowe cykle. w 12 dzień kochałam się z narzeczonym z zabezpieczeniem.
Okres nie przyszedł. Spóźnia się już ponad 2 tygodnie. Zrobiłam w sumie 6 testów - 5 płytkowych i jeden jakościowy hcg.
Ostatni płytkowy 15-stego dnia po spodziewanym okresie, zaś ten z krwi 6 dnia spóźnienia.
Mimo to obserwuję u siebie podwyższona temperaturę w która oscyluje w granicach 36.7- 37.2
Czy wyniki testów mogę traktować poważnie, czy powinnam zrobić kolejne badania aby wykluczyć / potwierdzić ciąże?
Bardzo proszę o odpowiedzi..

i te 6 testow pokazalo co???

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

Ja myslę że powinnaś dać sobie spokój z testowaniem i odwiedzić lekarza. Okres jakoś strasznie Ci się nie spóźnia, ja nie miałam kiedyś przez 4 miesiące i okazało się że jestem chora na jajniki. Skoro tyle wyników negatywnych to raczej w ciąży nie jesteś. Okres nie przyszedł ze względu np na stres, jakies lekarstwa albo zmiany w życiu, nawet zmiana diety czy przeprowadzka mogą na to wpłynąć :) Myslę że powinnaś odwiedzić ginekologa :)

http://i41.tinypic.com/28khq87.jpghttp://www.mleczaki.bejbej.pl/mleczaki/409_20120612_231110.png

Odnośnik do komentarza

zawsze interesowało mnie czemu tak się dzieje że jedym dziewczynom testy wychodzą negatywne mimo są w ciąży
a innym zawsze od razu tak jak trzeba

osobiście testy wychodziły mi od razu jeśli były II to były i zwątpienia w wiarydogność nie było
ale często czytam że ktoś zafasolkowany robił testy a wszystkie wychodziły negatywnie np dopiero z krwi pozytyw
czyżby mimo wszystko za małe stężenie hormonu?

Odnośnik do komentarza

Z krwi juz robilam :P chociaż nie jestem pewna czy 6 dni po terminie to nie za wcześnie... ale 2 tygodnie po terminie ten sikany myślę ze powinien być wiarygodny...
we wt jeszcze raz idę na hcg z krwi.. poczekam do następnego cyklu, jesli nie bedzie nic to do lekarza..
Dziękuję za odpowiedz :*

ah i co do tego ze powinnam się zabezpieczać - zabezpieczałam się :)

Odnośnik do komentarza

Timanka ja raczej spodziewałam się że starasz się o dziecko, skoro mierzyłaś tak uparcie temperaturę :) Te z krwi są lepsze od sikaczy więc wcześniej dają znać a jesli miałas spóźnioną owulację i plemniki przetrwały od tego bodajże 12 dnia to jest jakaś szansa że mogło być za wcześnie na testy ;)

http://i41.tinypic.com/28khq87.jpghttp://www.mleczaki.bejbej.pl/mleczaki/409_20120612_231110.png

Odnośnik do komentarza

Timanka
Nie, tylko jeden raz się zdarzyło :)
Fakt faktem stresuje się, ale nie sądzę by to było powodem to dwutygodniowego opóźnienia... cóż poczekam jeszcze troche i jednak lekarz.
tylko byłam ciekawa czy ową ciążę juz wykluczyć czy jeszcze :P

to powaznie myslalas ze po 2-4 postach na forum dziewczyny beda w stanie potwierdzic lub wykluczyc ciaze??? zwlaszcza jak juz bylas na badaniu krwi? i mialas kontakt z kims w bialym fartuchu... coz moze cuda sie zdarzaja....

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Przepraszam Timanka, ale w Twoim wypadku to już lekka paranoja. Tyle testów sikanych, dwa z krwi, a Ty dalej nie wierzysz. Dla spokojności sumienia poszłabym jak najszybciej do lekarza i po problemie.

W cenie tych wszystkich testów i badań z krwi miałabyś prywatną wizytę u ginekologa, co dałoby Ci 100% pewności

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...