Skocz do zawartości
Forum

Czy to juz?? Jak dlugo jeszcze?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie mamusie.
Mam pytanko, jestem w konowce 37 tc. Od okolo tygodnia "cieknie" ze mnie dziwna galaretkowata czasem biala a czasem zoltawa wydzielina... Czy moga to byc wody plodowe? Dodam ze miewam tez dosc silne skurcze lecz one mijaja... Boje sie ze trace wody i ze to moze zagrazac mojemu maluszkowi... Tej wydzieliny jest dosc duzo, zmieniam wkladki co godzine i w nocy tez musze wstawac zeby to robic. Do tego moj brzuch jest twardy jak skala i czuje sie senna i oslabiona. Czy sa to pierwsze objawy porodu? To moje pierwsze dziecko i nie wiem jak powinnam sie czuc przez co czesto panikuje gdy mnie cos zaboli itp. Prosze o pomoc. Z gory dzieki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Aggie_1990
Witam wszystkie mamusie.
Mam pytanko, jestem w konowce 37 tc. Od okolo tygodnia "cieknie" ze mnie dziwna galaretkowata czasem biala a czasem zoltawa wydzielina... Czy moga to byc wody plodowe? Dodam ze miewam tez dosc silne skurcze lecz one mijaja... Boje sie ze trace wody i ze to moze zagrazac mojemu maluszkowi... Tej wydzieliny jest dosc duzo, zmieniam wkladki co godzine i w nocy tez musze wstawac zeby to robic. Do tego moj brzuch jest twardy jak skala i czuje sie senna i oslabiona. Czy sa to pierwsze objawy porodu? To moje pierwsze dziecko i nie wiem jak powinnam sie czuc przez co czesto panikuje gdy mnie cos zaboli itp. Prosze o pomoc. Z gory dzieki. Pozdrawiam

najlepiej bedzie jak zbada cie lekarz wiec warto sie do niego wybrac...
wody płodowe jesli juz to sacza sie cały czas.

Odnośnik do komentarza

Aggie_1990 wydaje mi się, że powinnaś uda się do lekarza. Jeżeli jest to Twoja pierwsza ciąża to lepiej będzie jak o wszystkich swoich wątpliwościach porozmawiach z lekarzem ::): Rozumiem twój niepokój, ale chyba bez wizyty i rozmowy z lekarzem się nie obędzie ::): Życzę powodzenia i nie zamartwiaj się na zapas ::):

Odnośnik do komentarza

Ta wydzielina to prawdopodobnie sluz, ktory blokowal ujscie szyjki macicy.
Jest to zapowiedz zblizajacego sie porodu, ale trudno powiedziec kiedy sie zacznie.
Od tej pory musisz bardzo uwazac na bakterie - zadnego basenu, sauny czy jakkuzi w miejscu publicznym. Przy stosunku z mezem lepiej uzyc prezerwatywy.
Kiedy juz nie ma tego "czopka sluzowego" dziecie nie jest juz chronione przed bakteriami z zewnatrz.

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

Niestety nie mam mozliwosci wybrania sie do lekarza... Mieszkam w Anglii a jak byc moze Wam wiadomo tu ciaze prowadzi polozna. Lekarza widzialam dwa razy na usg, reszta wizyt to wizyty z polozna ktora sprawdza moje cisnienie krwi i tetno maluszka, po za tym nic ani nic. Wizyte u niej mam we wtorek ale i tak nie nastawiam sie na jaka kolwiek pomoc z jej strony, poniewaz ostatnim razem gdy poprosilam ja o skierowanie na badania i na usg bo zle sie czulam mialam silne bole w dole brzucha ona odmowila powiedziala ze to normalne i nie potrzebuje badan. Jednak bole byly tak silne ze bez skierowania pojechalam na emergency i tam zbadali mi tylko mocz po czym stwierdzili infekcje pecehrza dali antybiotyki i wyslali do domu. Czytalam o wkladach dzieki ktorym mozna sprawdzic czy sacza sie wody ale w tej zacofanej anglii czegos takiego nie ma... Objezdzilam wszystkie apteki w okolicy i nigdzie tego nie maja... A martwi mnie to wlasnie dlatego ze leje sie to ze mnie bez przerwy jedyne co sie zmienia to kolor tej wydzieliny i w mojej rodzinie bywaly przypadki saczacych sie wod plodowych, w tamtym roku moja kuzynka malo co nie stracila swojej coreczki przez pomylke lekarza ktory stwierdzil ze to sluz a okazalo sie ze byly to wody plodowe i mala juz sie dusila. Skonczylo sie cesarka i z mala wszystko ok, al ja nie chcialabym czegos takie przechodzic. Tak apropo znacie jakies naturalne sposoby na wywolanie porodu?
Z gory dziekuje za rady i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Aggie_1990
Niestety nie mam mozliwosci wybrania sie do lekarza... Mieszkam w Anglii a jak byc moze Wam wiadomo tu ciaze prowadzi polozna. Lekarza widzialam dwa razy na usg, reszta wizyt to wizyty z polozna ktora sprawdza moje cisnienie krwi i tetno maluszka, po za tym nic ani nic. Wizyte u niej mam we wtorek ale i tak nie nastawiam sie na jaka kolwiek pomoc z jej strony, poniewaz ostatnim razem gdy poprosilam ja o skierowanie na badania i na usg bo zle sie czulam mialam silne bole w dole brzucha ona odmowila powiedziala ze to normalne i nie potrzebuje badan. Jednak bole byly tak silne ze bez skierowania pojechalam na emergency i tam zbadali mi tylko mocz po czym stwierdzili infekcje pecehrza dali antybiotyki i wyslali do domu. Czytalam o wkladach dzieki ktorym mozna sprawdzic czy sacza sie wody ale w tej zacofanej anglii czegos takiego nie ma... Objezdzilam wszystkie apteki w okolicy i nigdzie tego nie maja... A martwi mnie to wlasnie dlatego ze leje sie to ze mnie bez przerwy jedyne co sie zmienia to kolor tej wydzieliny i w mojej rodzinie bywaly przypadki saczacych sie wod plodowych, w tamtym roku moja kuzynka malo co nie stracila swojej coreczki przez pomylke lekarza ktory stwierdzil ze to sluz a okazalo sie ze byly to wody plodowe i mala juz sie dusila. Skonczylo sie cesarka i z mala wszystko ok, al ja nie chcialabym czegos takie przechodzic. Tak apropo znacie jakies naturalne sposoby na wywolanie porodu?
Z gory dziekuje za rady i odpowiedzi.

dobrym i przyjemnym sposobem są przytulaski z Mężem ale jeśli odszedł Ci czop a tak może być z tego co piszesz to faktycznie lepiej z prezerwatywą jak pisała Jomira,jednak radziłabym Ci wybłagać usg albo chociaż badanie tętna maleństwa

http://emotikona.pl/gify/pic/10zyrafa.gif http://pathi.pl/pl/ http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gifPolecam nosidełka dla Maluchów Mei Tai od Pathi :) dobierze rozmiar a Ty wybierzesz aplikację w swoim stylu :)My już się tak nosimy :):36_15_44:
http://suwaczki.maluchy.pl/li-49503.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9krhmx7faw3h1.png

Odnośnik do komentarza

naturalne sposoby - sex ;)))

idz do GP i tyle. jak mi rece spuchly pod koniec ciazy to pojechalam tuz przed zamknieciem i powiedzialam zeby mi zmierzyli cisnienie ... w okienku babka do mnie ze nie ma miejsc na dzis - nie widziala ze jestem w ciazy bo maja wysoko szybe. jak powiedzilam ze jestem w ciazy to bez niczego mnie przyjeli i jeszcze mi spr bialko w moczu.
a jak mi sie zaczelo saczyc to zadzwonilam po polozna i z rana sie zjawila u mnie w domu, by spr czy to wody odchodza. tu jest 48godz od momentu jak wody zaczna odchodzic - do porodu... ja mialam cesarke bo dobijalam 48godzin a postep brak - i glowka byla dziecka na skos

powodzenia

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

Szczerze to kompletnie nie mam ochoty na seks ani nic co z tym zwiazane. Teraz w mojej glowie jest tylko to czy z malenstwem wszystko wporzadku. Po za tym czuje sie bardzo oslabiona, ciagle chce mi sie spac dzisiaj z lozka wstalaje tylko do lazienki, kompletnie stracilam apetyt... Jedyne co to pije wode caly dzien. Nie wiem co sie ze mna dzieje czuje sie okropnie... i ten okropny bol plecow... O czulosciach nie ma mowy... Zreszta juz od dosc dlugiego czasu bo maz boi sie ze zrobi krzywde dzidzi a ja i tak nie mam na to checi... Ehh... :(

Odnośnik do komentarza

od ok tyg - to znaczy od kiedy dokladnie????

mojej znajomej to jakos w matce polce dodawali wody jak zaczely jej ulatywac... ja sie nie znam . na twoim miejscu to bym byla u lekarz albo w szpitalu na ktg ... nie wiem jak twoj jezyk, ale zawsze o tlumacza mozesz poprosic

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

co do jezyka nie mam problemu bo maz jest anglikiem. A dokladnie od kiedy? Nie potrafie tego dokladnie okreslic , uplawy mam juz od 30tc ale teraz jest tego duzo duzo wiecej, czasem jest przezroczyste a czesem brudno-zolte jakby zielonkawe niewiem sama juz chyba zaczynam panikowac. MAz mowi ze to prawdopodobnie tylko zwykla wydzielina a ja panikuje... Ale jak w takiej sytuacji mozna nie panikowac... Ruchy dziecka czuje wiec to mnie troszke uspokaja... Jednak ta wydzielina i tak mnie martwi.

Odnośnik do komentarza

wiesz tu pilnuja tych 48godzin od kiedy wody zaczna odchodzic do narodzin dziecka, ze wzgledu na bezpieczenstwo dziecka. jak dziecko urodzi sie po 48godz to podaja antybiotyk - tak na wypadek jakiejs infekcji.
bo wody moga sie saczyc dlugo - a to czas kiedy dziecko jest juz narazone na czynniki zewnetrzne... ja tez panikara jesli o dziecko chodzi ;)))))
dobrze ze ruchy czujesz ;)

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

na a&e sie czeka na specjaliste - bo ludzie z roznymi rzeczami przychodza wiec ta kolejka to raczej czekanie jak lekarz sie zjawi z oddzialu ;)))
jak bylam w cizy to i tak czekalam swoje 4 godziny - bo to byla niedziela wieczor - to malo lekarzy i duzo imprezowiczow poszkodowanych.

wiesz jest jeszcze 24h on call midwife - zadzwon do niej i powiedz co i jak. ja mialam jakies 5 numerow do dzwonienia tak w razie czego ;))

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

Maz powiedzial zebym wytrzymala do wtorku do wizyty u poloznej, jesli ona nie wysle mnie na badania, pojedziemy na emergencyi wtedy wszystko sie wyjasni. Chcialabym juz urodzic... W sumie to ja tak naprawde nawet nie wiem na kiedy mam termin. Mialam robione 2 usg na poczatku ciazy ze wzgledu na komplikacje i oba usg podaly inne daty, do tego data wynikajaca z ostatniej miesiaczki tez jest inna. Pierwszy termin minal juz 21 listopada przez co tez sie tak bardzo martwie ta wydzielina. Dwa nastepne terminy mam na grudzien 7 i 16. Nie wiem co mam robic... Polozna mowi zeby czekac... Ach jak ja zaluje ze nie pojechalam do Polski. Aha jeszcze jedno pytanie- czy jest jakas mozliwosc do sprawdzenia czy szyjka macicy sie otwiera, czy sama jestem w stanie to sprawdzic? I czy rozwarcie nawet najmniejsze bedzie dla mnie widoczne? Prosze o pomoc i z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza

co do szyjki i rozwarcia nie mam pojęcia, bo ja miałam skurcze to pojechałam do szpitala to mi sprawdzały midwify ... :/
więc nie bardzo mogę pomóc, ale czytam na Internecie na forach, że trudno jest samej sprawdzić... nie wiem czy to prawda czy nie, bo nigdy nie robiłam czegoś takiego

w każdym bądź razie trzymam kciuki za Ciebie i oczywiście pisz na bieżąco co tam u Ciebie się dzieje :Usteczka:
a ja zaciskam kciuki ::): żeby wszystko było dobrze!

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprroeqtjy1ztqb.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dhi43e3k4u27zg55.png

Odnośnik do komentarza

rozwarcie z tego co wiem to sprawdza sie palcami... a nie na gole oko ;(
nie wiem dlaczego masz tyle terminow... ja mialam jeden z wyliczen ostatniej miesiaczki a potem 2gi na pierwszym scnanie - i urodzilam dokladnie jak scan zrobiony w 10tyg wykazal.
tu jak sie idzie do lekarz to sie mowi czego sie chce i nie pozwol sie odsylac. szkoda ze na takim odludziu troche mieszkasz...

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

Dzieki za wszystkie rady! Dobrze jest uslyszec pozytywne nastawienie od innej osoby. Jutro mam wizyte u midwife wiec wstrzymam sie do jutra, poki co postaram sie uspokoic. Dzisiaj w nocy myslalam ze to juz... Bardzo silne regularne skurcze co 6-7 minut jednak po poltorej godziny ustaly... A juz mialam nadzieje... Dzieki jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie wytrzymalam, tego sluzu zrobilo sie wiecej i zmienil kolor... ciemno zolty pod zielonkawy. Zadzwonilam do midwife, powiedziala ze przyjedzie do mnie mam na nia czekac w domu, ale co mi to da ze ona tu przyjedzie jak i tak nie zrobi mi zadnych badan ani nic? Popatrzy tylko na wkladke i albo powie ze jest ok albo zacznie znowu wymyslac... Czemu nie wyslala mnie odrazu na badania do szpitala to by bylo lepszym rozwiazaniem... Dodam ze odkad sie obudzilam dzisiaj nie czulam jeszcze ruchow maluszka, i caly czas boli mnie w dole brzucha... Nie sa to skurcze raczej jak nie przerwany bol tak jak przy miesiaczce. Wygadalam sie teraz jedyne co mi pozostalo to czekac na midwife...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...