Skocz do zawartości
Forum

problem z TSH :((( w 34 tyg. ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

chcialam zapytac diagnoste laboratoryjnego,ale jestem nowa i nie moge dodac nowego watku w tym dziale. Czy ktos moze orientuje się, czy w 34 tc (w zasadzie juz prawie 35. tydz.) wynik TSH 6,486 (norma: 0,35-4,94) jest groźny dla dziecka?? badalam tez fT4 i jest w normie: 1,08 (norma: 0,70-1,48). A do mojej endokrynolog nie moge sie dodzwonic i juz zaczynam panikowac :((

Odnośnik do komentarza

Hej. Może trochę Cię pocieszę bo się orientuję w temacie tarczycy- mam niedoczynność. W ciąży bada się głównie fT4 ponieważ mówi nam ile hormonu tarczycy zostaje dla Ciebie- dziecko bierze w pierwszej kolejności i jemu nigdy nie zabraknie tak mówi moja lekarka. Może natomiast zabraknąć hormonu Tobie i to prowadzi zazwyczaj do poronienia w 1 trymestrze- "wypasiony" zdrowy płód niestety umiera lub jest wydalany bo matka nie jest w stanie dłużej zapewnić mu hormonów.. Twój wynik nie jest rewelacyjny ale jak na ten tydzień ciąży całkowicie normalny- z każdym miesiącem wzrasta zapotrzebowanie dziecka na hormon tarczycy - do jego wzrostu i prawidłowego rozwoju.
O dzidziusia się nie martw on sobie krzywdy nie da zrobić- jak już pisałam. Skontaktuj się ze swoim lekarzem ale na spokojnie bo ja tu nic niebezpiecznego nie widzę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...