Skocz do zawartości
Forum

Toksoplazmoza w ciąży:(


Rekomendowane odpowiedzi

Klaudusia nie martw sie bardzo, wiem ze latwo mowic ale to nie jest tragedia
Ja mialam toxo w ciazy ale ze mieszkam na stale w UK dowiedzialam sie o tym przez przypadek w polsce
Musisz isc do lekarza chorob odzwierzecych wiem ze jeden osrodek jest w warszawie na Wolskiej Kobiety w ciazy sa przyjmowane w trybie przyspieszonym
Ja robilam badania u nich Igm Igg Iga Avidnosc
Sa w zasadzie dwie kuracje jedna dwutygodniowa pod nadzorem lekarza a w drugiej bierze sie rovamycyne przez cala ciaze
Moja mala ma juz dwa lata i jedyny problem jaki z nia mamy to to ze nie mowi ale nie wiadomo jaka jest przyczyna
Zycze powoidenia i w razie jakichs pytan pisz

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Czesc ja tez mam toksoplazmoze choc moja coreczka ma juz 5 lat dowiedzialam sie o tym w 5 miesiacu ciazy lekarz postawil diagnoze mowiac mala bedzie na 98% niewidoma lub bedzie miec wodoglowie zamarlam mojego placzu nie bylo konca,potem skierowanie do Centrum Matki Polki w Lodzi pobranie krwi wynik potwierdzil Toksoplazmoze potem kolejna podroz do Lodzi i pobranie krwi pepowinowej dopiero bo tym badaniu okazalo sie ze krew pepowinowa nie jest zarazona i plod rowniez jest zdrowy czyli zachorowalam po urodzeniu pierwszego dziecka ale duzo wczesniej przed urodzeniem drugiego.Mowi sie ze jesli kobieta zachoruje w pierszym trymestrze ciazy to napewno dziecko bedzie miec ktoras z tych dwoch wad a jesli przed zajsciem w ciaze nie ma co sie obawiac.Kolezanko zycze wiec duzo dobrej nadzieji i glowa do gory bedzie napewno wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...